Jihočešky vysoko podlehly Valosunu KP Brno 71:94 (35:49) a na kontě mají i nadále jenom jedno vítězství. Myslet v tomto utkání na úspěch nemohly. Stále dotahovaly náskok soupeřek, které byly ve všech činnostech lepší. Ne o mnoho, ale stačilo to.

Domácímu týmu vůbec nefungovala obrana, místy to ze strany Brňanek bylo ve stylu: Kdokoliv se rozběhne, dá koš. Moravanky ve skóre utekly už v první čtvrtině a v 7. minutě už vedly o deset bodů (9:19). Do konce úvodního dějství ještě náskok navýšily (12:26).

Strakonické hráčky sice bojovaly, ale byla to z jejich strany křeč. A chyběla jim zejména rychlost v útoku a moment překvapení. Hra byla statická a bez nápadu, stále útočily jen do připravené obrany hostů.

Na konci 13. minuty stáhly Jihočešky na 21:29 a poté týmy neproměnily řadu šancí. Tým Valosunu si však do přestávky znovu vybojoval čtrnáctibodový náskok (35:49).

Brzy po obrátce daly Brňanky už na rozdíl dvaceti bodů a do konce třetího dějství ho navýšily až na 29 bodů. Vypadalo to, že Strakonice doma dostanou „stovku". Hostující hráčky si dělaly, co chtěly – hlavně byly celý zápas dynamičtější, hrály stále v pohybu a měly také lepší střelbu z pole.

Trojka hostující Mrhálkové prolomila hned na začátku poslední čtvrtiny třicetibodový rozdíl ve skóre (51:83), ale poté se stroj Brňanek lehce zadrhl a tým od Otavy alespoň zmírnil nepříznivý výsledek na rozdíl 23 bodů (71:94).

Nejlepší výkon – i přes porážku – podala z týmu Strakonic Alena Jeništová, autorka 17 bodů. První start si připsala nová posila Jihočešek Shay Selby. Na hřišti pobyla necelých pětadvacet minut a dala osm bodů.

V sobotu jedou Strakonice do Hradce Králové, za další týden pak zakončí první polovinu základní části v domácí hale důležitým utkáním proti posledním Pardubicím.

ŽBL – 9. kolo: BK Strakonice – Valosun KP Brno 71:94 (12:26, 35:49, 51:80). Body: Jeništová 17, Jilečková 13, Křížová, Mračnová 9, Selby 8, Libičová 6, Beňušková 5, Baláková, Jozová 2 – Mrhálková 28, Fontenette 22, Borecká 17, Sprague 10, Sedláková 7, Švrdlíková 5, Vojtková 4, Adamcová 1. Rozhodčí: Baloun, Smetana. Fauly: 21:24. Trestné hody: 25/18:22/15. Trojky: 16/5:13/7. Diváků: 350.