Vedle tradičních účastníků z Rakouska, Německa, Itálie, Česka, Švýcarska a Slovinska se šampionátu zúčastnily také státy Polska, Běloruska, Finska a Maďarska.

V českém týmu v kategorii U16 měly dvojnásobné zastoupení TM Vodňany (Karolínu Pártlovou a Markétu Pártlovou) a TJ Sokol Katovice (Jindřicha Kubeše a Pavla Matašovského). Jednoho zástupce pak ZKM Vodňany (Jana Strnada).

Pod vedením Václava Pártla v nejmladší kategorii U16 získalo družstvo v dvoukolové soutěži družstev 4. místo za Rakouskem, Německem a Itálií. Na 3. místo Itálie mu scházely jen dva body.

Vedle soutěže družstev se hrála také soutěž jednotlivců v hodech na cíl, kde Jindřich Kubeš výkonem 236 bodů postoupil z 37 účastníků do osmičlenného finále. Konečným 8. místem a hlavně bodovým výkonem si vytvořil osobní rekord, který je příslibem do dalších let.

Karolína Pártlová, ač reprezentující věkovou kategorii do 16 let, se zúčastnila soutěže jednotlivců v hodech na cíl juniorek do 23 let. Jako nejmladší hráčka se ve startovním poli neztratila a výkonem 203 bodů obsadila 11. místo z 22 startujících.

V kategorii U19 Českou republiku reprezentovali dva závodníci z Katovic (Miroslav Potužník a Lukáš Zdeněk), dva z Vodňan (Josef Čech a Jan Fousek) a jeden závodník ze Sokolu Pražák (Jaroslav Vokurka). Ve dvoukolové soutěži družstev obsadili nepopulární 4. místo, stejně jako na loňském mistrovství.

V soutěži jednotlivců na cíl Josef Čech výkonem 239 bodů skončil na nepostupovém 9. místě. Na osmého v pořadí mu chybělo pouhých 11 bodů.

Na letošní mistrovství Evropy mládeže navazuje otevřené mistrovství Evropy mužů a žen v lední metané pořádané po šestnácti letech v České republice na zimním stadionu v Písku. Koná se od 4. do 7. března.

MIROSLAV HRÚZ