Zápas zhodnotil nejlepší hráč týmu Martin Mošovský.

Utkání jste měli dobře rozehrané. Co rozhodlo o tom, že jste ho nakonec ztratili?
My jsme chybovali na začátku druhého poločasu při našich prvních třech útocích a soupeř nás z protiútoků potrestal. Těch pár minut na začátku druhé půle bylo zlomových, tady se vývoj utkání otočil.

Proti Novému Veselí jste špatně odstartovali i první poločas. Trvalo vám déle, než jste se zkoncentrovali po příchodu ze šatny?
Těžko říct. Je to sport a rozhoduje každá maličkost. Už to není jako v první lize, kde jsme si mohli dovolit výpadek a ještě jsme to zvládli v pohodě napravit. Jakmile vám v extralize soupeř uteče o pět gólů, už to těžko doženete.

Třeba doma proti Zubří se vám to ale podařilo…
To byl spíš takový malý zázrak. To se nepodaří často.

Prohra je nepříjemná, na druhou stranu vás čeká ještě dost zápasů. Věšet hlavu by bylo jistě předčasné.
Nyní jedeme do Plzně, která je teď značně oslabena. Pokud nebudeme dělat chyby, všechno nám vyjde na sto procent a podpoří nás kluci v bráně, můžeme klidně vyhrát. Poslední dva zápasy jim moc nevyšly, tak třeba se napotřetí chytí.

Jste nejlepším střelcem sedmiček. Máte výhodu, že vás extraligoví brankáři ještě tolik neznají?
To bych neřekl. Třeba gólman Nového Veselí Víťa Schams si mě dobře pamatuje, ještě když jsem hrál extraligu v Třeboni. Navíc dnes si každý zápas můžete prohlédnout na videu a brankáři sledují, kam hráč nejčastěji střílí.

Z tribuny se zdá, že vždy dopředu víte, kam vystřelíte…
Dopředu to nevím. Koukám na takové ty minipohyby gólmana. Například na které noze stojí, jak reaguje. Zakončení se snažím měnit, aby nebylo stereotypní.

Proti Veselí jste jednu sedmičku neproměnil. To se vám moc často nestává…
Ta sedmička už nic neřešila, tak jsem chtěl vyzkoušet novou variantu, kterou jsem zkoušel na tréninku. Brankář si sice na míč nesáhl, ale trefil jsem bohužel jen tyč.

V extralize jste dal ze sedmimetrových hodů čtyřicet gólů. Odhadnete, kolik sedmiček jste nedal?
Nepočítám to, ale pár jich bylo. Odhaduji tak pět nebo šest.