Aktuálně nejlepší jihočeský juniorský tenista a úřadující krajský přeborník se poprvé v kariéře dostal do kvalifikace mezinárodního turnaje kategorie ITF World Tenis Tour, který se hrál v Dolanech u Olomouce.

Svěřenec trenéra Viktora Krupici jel na Moravu pouze na zkušenou a jako náhradník, ale turnaj ho zastihl v nebývalé formě. Krumlovský mladík v prvním kole baráže porazil českého hráče Ryšánka (6:2, 6:2), ve druhém zdolal i Rusa Gorbušina (čerstvý dvojnásobný přeborník Prahy) po třísetové bitvě v super-tiebreaku (6:3, 2:6, 10:6) a až ve finále kvalifikace podlehl Rakušanu Schneiderovi (6:4, 3:6, 7:10).

Jako Lucky Looser však přesto Minárik z posledního volného místa postoupil do hlavního turnaje, kde senzačně v prvním kole získal skalp Slováka Sedliaka (6:4, 6:1), jenž se pyšnil nedávným titulem z turnaje stejné kategorie ITF  z Paraguaye.

Ve druhém kole už Minárik po boji padl s nasazenou turnajovou třináctkou, Finem Vasou ve dvou sadách (3:6, 3:6). Je však třeba zmínit, že seveřan měl na úvod volný los, zatímco Jihočech už vstřebával pátý těžký zápas v řadě. Přesto byl souboj hodně vyrovnaný a v obou sadách se lámal až po prohraném servisu za stavu 3:4. Výjimečný výkon Martina Minárika ocenili všichni soupeři a na závěr i pořadatelé.

„Martin je opravdu velký bojovník! Když přidá i větší trpělivost a zkušenosti, tak se budou před ním v budoucnu muset mít na pozoru i nejlepší,“ prorokuje osobní trenér talentovaného tenisty Viktor Krupica s odkazem na fakt, že podobný výsledek Jihočecha spojený s postupem do hlavního turnaje kategorie ITF má už více než desetiletou historii a vzpomněli by si na něj opravdu jen největší tenisoví fajnšmekři.