Do volyňské sokolovny si našlo cestu celkem 14 stolních tenistů. Rozděleni byli do 2 skupin, do jejichž čela byli nasazeni loňští finalisté Lukáš Valašík (současný hráč SK Přerov) a Josef Boška. Oba dva potvrdili oprávněnost nasazení a své skupiny vyhráli. V semifinálových duelech se střetli s hráči na druhých místech opačných skupin. Lukáš Valašík přehrál Radka Chalupu a Josef Boška porazil Petra Hrašeho. Finálové utkání bylo jednoznačnou záležitostí, L. Valašík zvítězil jasně 3:0 nad J. Boškou a zaokrouhlil tím počet prvenství na volyňském vánočním turnaji na 10. O pomyslný bronz se střetli poražení semifinalisté, R.Chalupa zvítězil 3:0 a poslal tak P. Hrašeho mimo medailové pozice.

Zbývající účastníci turnaje se utkali o konečné pořadí, vzájemně se střetli vždy hráči, umístění na stejných příčkách ve skupinách. Konečné výsledky byly následující: 5. Libor Schoř (ST Svatá Maří), 6. Vladimír Žíla, 7. Jiří Toninger, 8. Miroslav Zdychynec, 9. Jakub Pour, 10. Aleš Nestřeba, 11. Václav Koubek (TJ Velký Osek), 12. Jiří Špilauer, 13. František Diviš, 14. Ondřej Pechlát.

K vidění byly kvalitní sportovní výkony, potěšující byla vzrůstající výkonnost mladých hráčů J. Bošky a J. Poura. Radost všem udělala účast V. Koubka a J. Špilauera, kteří si našli cestu do volyňské sokolovny po více než 25 letech. Škoda, že letošní ročník turnaje musela po mnoha letech ze zdravotních důvodů vynechat Věra Šišková, dlouholetá opora volyňského klubu.

Na závěr hlavní rozhodčí turnaje a velká postava historie volyňského stolního tenisu Bořivoj Korejs vyhlásil výsledky a předseda oddílu Radek Chalupa předal všem účastníkům pěkné ceny od věrných sponzorů klubu. Následovalo tradiční předsilvestrovské posezení se zhodnocením uplynulé sezony a zavzpomínání na doby minulé a na bývalé spoluhráče, kteří už nejsou mezi námi.

Jan Škrle