Bude to jiný zápas. Pro trenéra házenkářů Strakonic Miroslava Vávru rozhodně. Sobotní domácí duel od 18 hodin s Bystřicí pod Hostýnem totiž pro něj bude poslední. Na lavičce mužů po šesti letech končí.

Kouč přiznal, že pocit posledního utkání a to, že jako trenér mužů končí, si uvědomuje. „Přece jenom je to dlouhá doba, co jsem v roli trenéra působil," zmínil se. „Hodně lidí se mě na to samozřejmě také ptá, tím se mi to připomíná," dodal.

Jaké konkrétní pocity má, nedokázal popsat. „Uvidíme, až skončím úplně, jaké to bude. To se však asi projeví až v září, kdy kluci budou trénovat beze mě. Teď mám hlavně starosti s tím, abych připravil konec sezony. Chceme se rozloučit vítězně a aby i diváci byli spokojení, abychom to pak v rámci možností oslavili," poznamenal Miroslav Vávra.

Fakt, že po tak dlouhé době končí, však podle něj neměl jakýkoliv vliv na přípravu mužstva na poslední zápas.

Jihočeši jsou před závěrečným kolem I. ligy třetí, když na druhý Chodov ztrácejí bod. A na čtvrtou Bystřici mají k dobru dva. Mohou si tedy polepšit, stejně tak i pohoršit.

Tým skončí druhý, když získá dva body a Chodov prohraje zítra na hřišti Jičína B. Na čtvrté místo by Strakoničtí klesli v případě, že by Bystřici podlehli, ale záleželo by, jakým rozdílem (na podzim soupeře porazili 28:25). Remíza bude znamenat setrvání na současné třetí příčce.

„Důležité je, abychom vyhráli. Pak se může stát všechno. A jestli skončíme třetí, nebo ještě druzí… Není žádná ostuda hrát čtyři roky na špici. Ze třetího místa bych tedy zklamaný nebyl," konstatoval brzy již bývalý trenér.