Tohle rozloučení všem pěkně zhořklo! A nejvíc pravděpodobně kouči Miroslavu Vávrovi, pro kterého to byl poslední zápas na lavičce strakonických házenkářů.

Tým v závěrečném utkání sezony v sobotu 14. května doma podlehl čtvrté Bystřici pod Hostýnem 33:39 (17:23) a čtyřicet gólů nevyfasoval jen díky výborným zákrokům brankáře Misaře v závěru duelu. Ze třetí příčky klesl na konečnou čtvrtou.

Trenér byl pochopitelně zklamaný. „Samozřejmě, nikdo si nepředstavuje, že prohraje svůj poslední zápas. Vůbec jsem s tím nepočítal. Obrana byla tragická, ale nedávali jsme hlavně góly," hodnotil utkání.

Zklamaní byli také fanoušci. Nikdo moc nechápal, co se stalo. Jihočeši prohráli závěrečná dvě utkání I. ligy a v konečné tabulce skončili pod „bednou". Přitom udržení alespoň bronzové pozice měli ve svých rukách.

Bystřičtí byli nabuzení, plní elánu. Naopak Strakoničtí působili unavenějším dojmem. „Nedá se říci, že by to kluci vypustili nebo nebojovali. Ale nedávali jsme góly, což nás sráželo dolů. Těžko se otáčí zápas, když prohráváte o deset branek," zdůraznil Vávra.

Podle něj to byl stejný zápas jako týden předtím venku s Talentem Plzeň B, ten Jihočeši prohráli o gól. „Byl to stejný herní projev, nic se nezměnilo."

Ve 20. kole se Strakonice po výhře 36:26 nad vedoucím Novým Veselím dostaly na druhé místo a k dobru měly bod. Ale dvě následné porážky je poslaly až na konečnou čtvrtou příčku. Tedy na tu samou, na jaké skončily ve své premiérové sezoně, když poté byly dvakrát druhé.

„Je to zklamání, když budu mluvit tedy sám za sebe. Tým vůbec nevím, jak k tomu přistupuje, co mají hráči v hlavách. Ale za mě je to určitě zklamání," konstatoval trenér.

Miroslav Vávra končí jako trenér mužů po šesti letech. Dvě sezony vedl družstvo ve II. lize, kterou Strakonice v sezoně 2011/2012 vyhrály. Následně skončily v I. lize na čtvrtém, dvakrát druhém a nyní tedy opět na čtvrtém místě. Spolu s trenérem skončil i vedoucí mužstva Miroslav Krenk.

Od příštího ročníku tým povede Roman Marienka, dosavadní kouč mladších dorostenců.