II. liga žen: Strakonice B – Sokolov 64:49 (39:24)

Strakonické béčko využilo šanci postavit málo hrající odchovankyně z áčka, které ukázaly své přednosti. Rozhodně výkonu týmu prospěly. Tým hrál sice oslaben o Lukešovou, ale výkon byl opět kvalitní.

Strakonice B – BaK Plzeň 58:27 (32:9)

Až s příliš velkou převahou, především v první půli, mohly koncertovat domácí hráčky. Rychlost, vtipné přihrávky, násobené bojovností i odvahou, přinášely zasloužený potlesk. Aktivitou hýřila neúnavná Tomanová.

Extraliga kadetek: Valosun Brno – BK Strakonice 60:57 (29:25)

Od úvodu se na hřišti odehrával tuhý boj o každý míč. V průběhu střetnutí si Jihočešky udržovaly mírné vedení, v polovině posledního období se domácím podařilo vyrovnat. Dvě a půl minuty před koncem po dvou úspěšných trojkách Maršíkové byl rozdíl pět bodů a zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Pak ale Strakonice předvedly řadu chyb v obraně a soupeřky zvrátily průběh utkání.

BK Brno – BK Strakonice 64:28 (29:15)

Druhý den se již na hráčkách projevila únava. Domácí basketbalistky, z nichž řada už hraje za ženy, byly agresivnější a nedovolovaly hostům snadné zakončení.

Liga mladších žákyň: BK Strakonice – Pečky 52:39 (26:18)

Od začátku se Strakonicím dařilo aktivní obranou nutit soupeřky ke ztrátám. Výborná výpomoc v obrané činnosti a rychlý přechod do zakončení, to byly zbraně, díky nimž se Jihočešky dostaly do poločasového vedení. Rozhodující náskok si vypracovaly ve třetí části, kdy vyjma jedné náhodné trojky nedovolily soupeřkám téměř zakončit. Ve zbytku utkání si dokázaly výsledek pohlídat, a tak mohly slavit důležitou výhru.

BK Strakonice – BK Prosek 120:30 (70:8)

Na hráčkách byla vidět chuť hrát pohledný a rychlý basketbal. Již poločasový rozdíl byl značný a chvilkové polevení v koncentraci, které nastalo ve třetí čtvrtině, se podařilo napravit v posledním období. Poprvé v sezoně Jihočešky zaznamenaly nastřílení tříciferného skóre.

MIROSLAV VONDŘIČKA, JAKUB MUŽÍK