Sportovní liga seniorů je sérií turnajů Jihočeského kraje přes halovou sezonu. Jednotlivé výsledky těchto turnajů jsou evidovány a uveřejněny na webu www.ligasenioru.cz. O sportovní ligu seniorů je velký zájem, což potvrzuje účast padesáti soutěžících. Ti zápolili v pěti disciplínách - Hod basketbalovým míčem na koš, střelba florbalovým míčkem na branku, šipky na terč, člunkový běh s raketou a míčkem a hod kroužky na tyč. Soutěžilo se pod dohledem kvalifikovaných rozhodčích z řad okresních kanceláří ČUS, kterým vydatně pomáhali také žáci oboru Management sportu Euroškoly Strakonice. Bylo to zajímavé spojení generací. Senioři ukázali, že ve Strakonicích jsou zvyklí sportovat a sportovní zápolení jim není cizí.

Záštitu nad strakonickou částí převzal starosta města Strakonice Mgr. Břetislav Hrdlička. Mezi pozvanými hosty, kteří promluvili k soutěžícím, patřili náměstkyně hejtmana doc. Ing. Lucie Kozlová Ph.D, předsedkyně krajské rady seniorů Alena Nohavová, člen krajské rady seniorů Jaroslav Kupsa, člen rady města a ředitel MěKS František Christelbauer, členka rady města Mgr. Marie Žiláková a manažer krajské organizace ČUS Mgr. Zdeněk Krátký. Ceny pro vyhodnocené seniory připravily Okresní sdružení ČUS Strakonice a Pivovar Strakonice 1649.

Výsledky soutěží:

Hod na koš - Petráňová Blažena
Běh s míčkem - Med Stanislav
Střelba na branku - Hranička Stanislav
Hod kroužkem - Med Stanislav
Šipky - Fornbaumová Jaroslava

Okresní sdružení České unie sportu ve Strakonicích děkuje všem kolegům okresních sdružení ČUS i studentům oboru Management sportu Euroškoly Strakonice, kteří se postarali o bezproblémový chod soutěží. Všem sportovcům za fair play vedený boj a těšíme se na další díl ligy seniorů, který se ve Strakonicích koná 17. dubna od 9 hodin v tělocvičně Lidická.

Autor: Stanislav Kašpar, OS ČUS Strakonice