Levá křídla se rozstřílela a Strakonice poprvé vyhrály

Strakonice - „Vzhledem k průběhu zápasu to bylo pohodové vítězství, ale nadřeli jsme se na něj," hodnotil výhru nad Chodovem 34:26 trenér házenkářů Miroslav Vávra.

15.10.2013

Michal ZbíralFoto: Jan Škrle

Konečně se dočkali! První vítězství v novém ročníku I. ligy v sobotu 12. října uhráli házenkáři Strakonic. Doma si bez větších problémů poradili s Chodovem 34:26 (18:12). V tabulce po čtyřech kolech mají čtyři body a jsou šestí.

Oba týmy se rozjížděly pomaleji. Na konci 8. minuty byl stav 3:3, poté ale hosté odskočili na 3:5. Domácí vyrovnali, ale opět to byl soupeř, kdo se dostal o krok dopředu. Bylo to však naposledy v zápase. Strakoničtí se rozehráli a v 16. minutě už vedli 9:6.

Jihočeši zpřesnili zakončení a také v obraně přidali. Na začátku 19. minuty dal Michal Zbíral svým pátým gólem už na 12:7 a po trefě Krejčího to bylo 13:7. Pražané ale nic nevzdávali a na začátku 23. minuty snížili na rozdíl čtyř branek (14:10). Pět minut před půlí se trefil Dušek na 17:10, nakonec se hrálo 18:12.

Začátek druhého dějství byl neurovnaný a za šest a půl minuty padl na každé straně jediný gól. Domácí si v pohodě drželi náskok, který byl ve 42. minutě už osmigólový (23:15).

V další fázi utkání zase hráli více hosté a snížili, jenže Jihočeši byli při chuti a v 50. minutě dal Mošovský na devítigólový rozdíl (29:20). Pražané neměli šanci na jakékoliv drama, a tak si zaplněná hala užívala rychlé a pohledné akce v podání domácích borců.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Vzhledem k průběhu zápasu to bylo pohodové vítězství, ale nadřeli jsme se na něj. Opět jsme neproměnili řadu šancí a ve druhé půli nám začala haprovat obrana. Ale protože jsme pravidelně stříleli góly a drželi pohodlný šestibrankový náskok, tak se hrálo celkem v pohodě. Podle výsledku by se dalo říci, že to byl náš nejlepší výkon v této sezoně, ale myslím si, že třeba v Jičíně jsme hráli lepší házenou. Tam jsme nedávali branky, což se nám nyní podařilo. Nejlepším hráčem byl zaslouženě vyhlášen Michal Zbíral, protože kromě jedné sedmičky měl stoprocentní střelbu. Chytila se levá křídla – Michal Zbíral a Jirka Vávra, oba dali dohromady deset branek. Konečně. Právě tyto góly nám v minulých zápasech chyběly."

V příštím kole jede strakonické mužstvo na hřiště Karviné B, která má jedno vítězství a je předposlední. Hraje se v neděli. Jihočeši se doma znovu představí v sobotu 26. října, kdy hostí Nové Veselí.

I. liga – 4. kolo: Strakonice – Chodov 34:26 (18:12). Branky: D. Zbíral 6 (2/2), M. Zbíral 6 (1/0), Krejčí 5, J. Vávra, Dušek 4, Mošovský 3, Pek, Tockstein, R. Marienka 2 – Němeček 6. Rozhodčí: Barták, Mošna. Vyloučení: 3:2. ŽK: 2:3. Sedmičky: 3/2:2/2. Diváků: 221. Nejlepší hráči zápasu: M. Zbíral – Hanus.
Ostatní výsledky: Dukla Praha B – Karviná B 26:22, Náchod – Louny 34:23, Bohunice – Dvůr Králové 15:21, Nové Veselí – Litovel 23:24, Jičín B – Bystřice pod Hostýnem 30:24.

15.10.2013 VSTUP DO DISKUSE

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 25 000 Kč Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami vychovatel/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Přijmeme vychovatele/ku kvalifikovanou dle škol.zákona, Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení po 1 roce na neurčito., Řidičský průkaz sk. "B" vítán, Zaměstnanecké výhody: stravování se slevou, KONTAKT: telefonicky od 8:00-16:00 hod., Mgr. Hosnedlová Anežka, tel.: 603543190, e-mail: reditelka@ddss-volyne.cz. Pracoviště: Dětský domov, základní škola, školní jídelna a školní družina, Školní, č.p. 319, 387 01 Volyně. Informace: Anežka Hosnedlová, +420 603 543 190. Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 18 000 Kč Technici kontroly kvality, laboranti v ostatních průmyslových oborech kvalitář/ka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme kvalitáře/kvlitářku do výroby k dohlížení na kvalitu práce. Vyplňování formulářů, POŽADAVKY: nutnost znalosti práce na PC, zkušenosti jednání s lidmi, slušné vystupování, Měsíční mzda: 18.000,- Kč + 1.000,- Kč při dobře odvedené práci, Nástup možný ihned, KONTAKT: nabídku a životopis zasílejte pouze na e-mail: rachac@t-online.de. Pracoviště: Ing. václav rachač - wara, V Maninách, č.p. 500, 387 01 Volyně. Informace: Václav Rachač, . Výroba - Výroba Obsluha strojů 29 000 Kč Obsluha ostatních zařízení na zpracování kovů soustružník - obsluha a seřizování vačkových a CNC automatů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 29000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Soustružník - obsluha a seřizování vačkových a CNC automatů, - vyučen v oboru (obráběč kovů), - praxe min. 2 roky, - vítaná znalost obsluhy a programování CNC , - řidičský průkaz: B, - samostatnost, flexibilita, spolehlivost, samostatnost, - vítaná znalost NJ , - možnost zaškolení, nástup možný ihned, - podnikové stravování, - stabilizační příspěvek, - mzda 29-35 tis.Kč , - pracoviště ve Strakonicích, Písecká 893, Kontakt: Ing. Robert Pribol, tel. 383411811, 606640164. Pracoviště: Iwis antriebssysteme spol. s r.o., Písecká, č.p. 893, 386 01 Strakonice 1. Informace: Robert Pribol, +420 383 411 811,606 640 164. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 16 000 Kč Svářeči svářeč kovů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: MÍSTO VÝKONU: Stožická 1014 a Číčenická 1284, 389 01 Vodňany, Jedná se o práce: broušení, svařování CO2, vrtání kovových dílů, Vzdělání nebo praxe v oboru podmínkou, Pracovní doba: 6:00-14:00 a 14:00-22:00hod., Zaměstnanecké výhody: zajištění ubytování, KONTAKT: telefonicky Po - Pá: 6:30-19:00hod., Curos Pavel, tel.: 775511969, e-mail: tarhon@atlas.cz. Pracoviště: Tarhon, družstvo - prac. vodňany, Stožická, č.p. 1014, 389 01 Vodňany. Informace: Pavel Curos, +420 775 511 969.

Jihostroj hrál v úterý na domácí půdě s  Aero Odolena Voda 3:1.
22

Jihostroj první zápas vyhrál

Jinín hostil finále MMČR Junior v motokrosu.
60

Jinín zakončil Mezinárodní mistrovství ČR Junior v motokrosu

Hradec porazit a dostat se do čela, má jasno Havelka

České Budějovice – České fotbalisty do dvaceti let k zápasu evropské soutěže Elite Tournament s Anglií v Č. Budějovicích na stadion Dynama na Střeleckém ostrově přivedl jako kapitán dvacetiletý sparťan Filip Havelka, jenž je od letošního léta na hostování právě v českobudějovickém Dynamu.

Motor se zaskvěl, vyloupil Lapač a veze ze Vsetína hodně cenné tři body

Vsetín – Hokejisté ČEZ Motoru uzavřeli úvodní čtvrtinu základní části první Chance ligy vítězstvím na horkém vsetínském ledě po tuhém boji 3:2 a potvrdili roli lídra tabulky.