Turnaj byl opět určen pro holky a kluky, kteří si začínají zvykat na zápasy. I když v názvu turnaje bylo slovo „okresní“ tak pořadatelé přizvali i týmy z okolí. Kromě Strakonic, Katovic a Radomyšle totiž dorazily týmy ze Čkyně, Horažďovic a Písku. Pořadatelem akce byly opět TJ ČZ Strakonice, spolek – oddíl volejbalu a Okresní volejbalový svaz Strakonice. Celou akci opět podpořilo Město Strakonice a další firmy a organizace.

Tentokrát se sešlo osm týmů z šesti klubů. Domácí postavili hned tři. Většina dětí byla ročníky narození 2007 - 2010 a tentokrát se do hry zapojilo i více kluků. Utkání se hrála se na dvou hřištích, jedno antukové a druhé mělo umělý povrch. Boje byly opět vyrovnané a plné napětí. Antuka navíc zanechávala výraznou stopu na těle a oblečení všech.

Na konci bylo pořadí následující: 1. Chillies (Sokol Katovice), 2. Black Widows (TJ ČZ Strakonice), 3. SK Otava Písek, 4. Horažďovice, 5. TJ Sokol Čkyně, 6. Radomyšl (TJ Radomyšl), 7. Středa (TJ ČZ Strakonice), 8. Sedmikrásky (TJ ČZ Strakonice).

Výsledky turnaje opět nebyly pro pořadatele rozhodující. Ceny byly připravené pro všechny Nutno ale zmínit jeden důležitý postřeh, že zlepšené výkony byly patrné u většiny účastníků. Na konci turnaje proběhla schůzka vedoucích týmů a byla zde představena myšlenka a podmínky na založení dlouhodobé soutěže těchto týmů od září.

Jako pořadatelé chceme moc všem poděkovat za podporu, kterou dávají jakýmkoli způsobem do dětí a jejich volejbalového růstu.

Autor: Václav Svach