Mezinárodní soutěž studentů středních škol nabídla v roce 2024 prezentace soutěžících, kteří dorazili do Českých Budějovic z mnoha koutů ČR a ze Slovenska. Pořadatelé ze Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9 vypsali dvě témata. Jedno se velmi úzce dotýkalo sportu. V kategorii Po stopách legend sportu se studenti věnovali populárním sportovcům a jejich vztahu ke konkrétnímu regionu.

Soutěž zahájily na Malé scéně DK Metropol v Č. Budějovicích primátorka města Dagmar Škodová Parmová a ředitelka pořadatelské školy Jarmila Benýšková. Studenti zmiňovali ve svých nápaditých a povedených prezentacích sportovce, kteří šířili a stále šíří slávu českého (a také československého) sportu doma i ve světě.

Mezinárodní soutěž studentů Vítejte u nás připomněla sportovní legendy | Video: Deník/ Kamil Jáša

Moderátorské taktovky se ujal Jakub Stolička, studenti ve dvojici prezentovali, co si připravili. Na podiu obrazem i slovem připomněli hokejisty Jaroslava Pouzara, Jiřího Lálu, krasobruslaře Tomáše Vernera nebo vodní slalomářku Lídu Polesnou. Prezentující páry velmi šikovně a originálně propojovaly svět sportovců s místními zajímavostmi a s pozvánkou nejen na sportoviště, ale i na zajímavosti v regionech.

Studenti Střední školy obchodu, služeb a řemesel a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Tábor, Bydlinského 2474 investigativně vypátrali volnou chvíli akrobatického pilota Martina Šonky, kterého se jim podařilo natočit přímo na letišti. Video s odpověďmi studenti zařadili do prezentace.

Reprezentanti "domácí" Střední školy obchodní, České Budějovice, Husova 9, kteří postavili do soutěže dva týmy, zařadili do prezentace úspěšné české paralympijské reprezentanty včetně nejúspěšnějšího českého zdravotně handicapovaného plavce Arnošta Petráčka, který má ve své sbírce dvě paralympijské medaile. Zlatou z Rio de Janeira 2016 a stříbrnou z Tokia 2020 (hry se konaly až v roce 2021).

Soutěžícím se v prezentacích podařilo připomenout populární tváře sportovního nebe.

Druhou kategorií na soutěži Vítejte u nás bylo téma: Přijeďte k nám, přijeďte za hudebním zážitkem.