FOTBAL

Za týden odstartuje krajský přebor

Už jen týden zbývá do startu jarní části fotbalového krajského přeboru. V něm má strakonický okres trio zástupců – Katovice, Osek a Sedlici. Dva týmy čekají generálky. Katovice v sobotu 12. března od 14 hodin na svém hřišti Junior hostí Blatnou, Osečtí se v Přešťovicích od 16 hodin střetnou s Hradištěm. Jediná Sedlice nehraje a má volno. Generálku si odbyla minulý víkend, kdy remizovala s Horažďovicemi 2:2. Katovičtí jsou po podzimu v tabulce krajského přeboru první, Osek osmý a Sedlice devátá.

HOKEJ

Junioři zahájí kvalifikaci o ligu

Boj o postup do ligy v pátek 11. března začínají hokejoví junioři Strakonic. Čeká je kvalifikace ve čtyřčlenné skupině, ve které jsou dále Kutná Hora, Žďár nad Sázavou a Zbraslav. První dva zápasy Strakoničtí odehrají venku – v pátek se Zbraslaví a v neděli se Žďárem nad Sázavou. Na domácím ledě se představí poprvé až příští pátek, kdy přivítají Kutnou Horu a v neděli Zbraslav. V pátek 25. března hostí Žďár a v neděli pak končí v Kutné Hoře. Do ligy juniorů postupují dva nejlepší týmy.

HOKEJBAL

Datels narazí na Zliv a na Prachatice

Základní část už mají hokejbalisté Blatné za sebou a nyní je čeká nadstavba. V ní odehrají čtyři utkání. To první v neděli 13. března, kdy jedou do Zlivi. Ta skončila po základní části čtvrtá. Příští sobotu pak hostí Prachatice, které byly první. V neděli 2. dubna Datels hostí Zliv a 9. dubna jedou do Prachatic. Poté už bude následovat klasické play off. Vysněným soupeřem pro vyřazovací část je Zliv, jak uvedl hrající trenér Jan Kafka. Vnímá ji jako nejhratelnějšího protivníka v soutěži.

HOKEJ

Křemelka v sobotu hostí veterány

Již počtvrté bude zimní stadion na Křemelce v sobotu 12. března hostit turnaj hokejových veteránů, který se hraje jako Memoriál Jaroslava Sovy. Zúčastní se ho jako tradičně čtyři mužstva – Strakonice, Sušice, Vimperk a Horažďovice. Začátek je v 9.15 hodin, zakončení a vyhlášení výsledků v 16 hodin. Zvána je široká veřejnost, která bude mít šanci vidět bývalé hokejové borce. Pořadateli akce jsou Old boys Strakonice ve spolupráci s HC Strakonice.

BASKETBAL

Juniorky začínají čtvrtfinále s USK

Extraligovým juniorkám BK Strakonice nyní startuje čtvrtfinálová série play off. O víkendu 12. - 13. března hrají dvakrát v Praze s USK. S týmem, který v tabulce skončil na druhém místě, Jihočešky v základní části oba zápasy prohrály – doma 62:103 a poté venku 47:79. Pražanky jsou favoritkami série, která se hraje na tři vítězná utkání. Do Strakonic se stěhuje první dubnový víkend.

BADMINTON

Strakonická mládež se neztratila

Badmintonisté TJ ČZ Strakonice změřili v minulých týdnech síly se svými soupeři na krajské a republikové úrovni v kategoriích U13 a U15. V krajské soutěži U15 se ve dvouhře do 2. kola probojoval Vít Zákostelecký a stříbrnou příčku s právem postupu na republikový turnaj obsadil Štěpán Kalbáč. Ve čtyřhře pak jmenovaní hráči získali bronz. Týden nato vybojovala taktéž 2. místo s postupem v kategorii U13 Alena Kalbáčová. Oba sourozenci na turnajích republikové kategorie v Orlové a v Aši obsadili 9. místo, v celorepublikovém žebříčku figurují na 17. a 27. místě.