BASKETBAL

Béčko žen rozehraje sérii se Spartou

V basketbalové I. lize žen tento víkend startuje play off. Strakonické béčko zahájí čtvrtfinálovou sérii domácím dvojzápasem proti BA Sparta. V sobotu 5. března i v neděli se v hale STARZ hraje vždy v 17 hodin. V základní části obě družstva vyhrála vždy na hřišti soupeřek – nejprve Pražanky u Otavy 71:66 a poté Jihočešky v české metropoli 60:55. Nakonec v tabulce Strakonice B skončily druhé, Sparta sedmá. Série se hraje na tři vítězství a do Prahy se stěhuje 19. března.

FOTBAL

Katovice hrají potřetí s týmem z divize

Opět na hřišti Junior od 14 hodin hrají v sobotu 5. března fotbalisté Katovic další přípravný zápas. Potřetí se utkají s divizním mužstvem, po Roudném a Milevsku je čekají Klatovy, pro které to bude generálka před startem jarní části soutěže. Katovické v poslední době trápí koncovka, tři zápasy v řadě nedaly gól, herní projev není jinak špatný. Západočeši naposledy rozstříleli Blatnou 9:1, předtím porazili Osek 2:1. Nastupuje za ně i trojice fotbalistů ze Strakonicka - David Říský, Petr Rybák a Daniel Pavlovič.

HÁZENÁ

Muži jedou do Jičína v kompletní sestavě

Víceméně to tak bude celé jaro – strakoničtí házenkáři potřebují v dálkovém souboji o konečné první místo v I. lize bodovat pokaždé naplno. Jinak se jim sen o vítězství v soutěži rozplyne. Takže dva body potřebuje přivézt i v neděli 6. března, kdy je čeká venkovní zápas s Jičínem B. Tomu patří v tabulce sedmé místo, Jihočeši jsou druzí. „Měli bychom jet v plné sestavě, připojí se Martin Volf, který je již zdravý. A Tomáše Nejdla budeme mít k dispozici po utkání staršího dorostu," uvedl trenér Miroslav Vávra. Tým soupeře je dva tři roky stejný, v zimě ho opustil akorát Vít Šebek a posílil Strakonice. Jičín je výborně rychlostně vybavený.

FLORBAL

V sobotu hrají venku, doma v neděli odvetu

Podaří se strakonickým florbalistům udržet příslušnost v Národní lize? Boj o udržení rozehrají o tomto víkendu, kdy začíná play down. Tým se v sérii hrané na tři vítězné zápasy utká s Jaroměří, kterou venku porazil 8:7 v prodloužení a doma jí podlehl 4:8. V sobotu 5. března hrají Strakoničtí venku, v neděli v 17 hodin doma.

HOKEJ

Drahonice už nesmí klopýtnout!

Jde do tuhého! Pokud chtějí hokejisté Drahonic ještě pomýšlet na titul okresního přeborníka, nesmí si už dovolit zaváhat. Jejich ztráta na vedoucí Sušici totiž dvě kola před koncem okresního přeboru činí tři body. V neděli 6. března jedou Drahoničtí ven k utkání s Luby a potřebují dva body. V případě vítězství se jejich manko sníží na pouhý bod, Sušice má v předposledním kole volno. O vítězi soutěže by tak rozhodovalo až poslední 20. kolo, ve kterém by si to přímo o konečné prvenství rozdaly Drahonice se Sušicí na stadionu na Křemelce. Drahonicím ublížilo minulé nedohrané utkání s Katovicemi, které bylo za stavu 4:1 pro soupeře ukončeno poté, kdy byl drahonický brankář Pavel Horažďovský vyloučen do konce zápasu a mužstvo nemělo koho postavit do branky.

BASKETBAL

Kadetkám jde ještě o účast v play off

Extraligové kadetky BK Strakonice o víkendu hrají poslední dva zápasy v základní části. Půjde o účast v play off. Aktuálně jsou deváté, tedy mimo nejlepší osmičku, když ale mají stejně bodů jako osmá Ostrava. V sobotu 5. března hrají venku se Slovankou, která je sedmá a má o bod více. V neděli se představí na hřišti Litoměřic (11.). Ostrava hraje v Pardubicích (4.) a potom v Prostějově (10.). V případě rovnosti bodů Strakonic a Ostravy mají Jihočešky horší bilanci ze vzájemných duelů: doma prohrály 59:67 a venku 55:70.

HOKEJ

Křemelka za týden hostí veterány

Již počtvrté bude zimní stadion na Křemelce v sobotu 12. března hostit turnaj hokejových veteránů, který se hraje jako Memoriál Jaroslava Sovy. Zúčastní se ho tradičně čtyři mužstva – Strakonice, Sušice, Vimperk a Horažďovice. Začátek je v 9.15 hodin, zakončení a vyhlášení výsledků bude v 16 hodin. Zvána je široká veřejnost, která bude mít šanci vidět bývalé hokejové borce. Pořadateli akce jsou Old boys Strakonice ve spolupráci s HC Strakonice.

HOKEJ

Brankářská dvojice pořádá exhibici

U příležitosti jubilejních 40. narozenin dvojice hokejových gólmanů Františka Burdy ml. a Romana Špilera se v sobotu 19. března bude hrát exhibiční utkání s názvem „Od postupu do finále druhé ligy". Dlouholeté brankářské duo HC Strakonice pozvalo hráče, kteří jsou spojeni s úspěchy klubu. Diváci se tedy mají na co těšit.

VOLEJBAL

Okresní přebor žen o víkendu pokračuje

O tomto víkendu pokračuje okresní volejbalový přebor žen. Diváci se mohou přijít podívat do haly ČZ na Sídlišti, kde v sobotu 5. března od 8.30 hodin hrají TJ ČZ Strakonice B, SK Řepice, Borga Horažďovice a TJ ČZ Strakonice A. V neděli od 8.30 hodin pak hrají TJ ČZ Strakonice N, Fezko Strakonice C, Fezko Strakonice S, Sokol Radomyšl. Třetí turnaj pořádají Žížaly Záboří a hrají tam dále Blatná, Volyně a Katovice. O místu konání se rozhoduje z důvodu vytopení haly v Záboří.