FOTBAL

Osek i Sedlice hrají doma. A potřebují tři body!

Strakonicko – Čtyři body. Tolik zatím získali na jaře jak fotbalisté Oseku, tak fotbalisté Sedlice v krajském přeboru. I když Sedličtí mají odehráno o zápas méně. V sobotu 11. dubna se oba okresní zástupci představí doma. Osečtí, kteří bojují o první místo, hostí od 16.30 hodin Dražice. Ty jsou osmé a na podzim je Osek porazil 2:1. Prvního jarního vítězství se svěřenci trenéra Josefa Mráze dočkali v pondělní dohrávce s Dačicemi po výsledku 5:1. Sedličtí přivítají také od 16.30 hodin desátou Kaplici, které na podzim podlehli 2:3. Doma hráli v odvetné části zatím jednou a porazili Hlubokou 3:0. V tabulce jsou poslední a další plný bodový zisk by jim hodně pomohl.

FLORBAL

Šanci na postup udrží jen vítězství

Strakonice – Pokud si chtějí florbalisté Strakonic zachovat naději na postup do Národní ligy, musejí v sobotu 11. dubna ve třetím zápase baráže s Paskovem bezpodmínečně vyhrát. Jinak jim zůstane třetí nejvyšší soutěž zapovězena. Jihočeši prohrávají v sérii hrané na tři vítězná utkání 0:2. Od 20.30 v hale na Sídlišti hrají se soupeřem první domácí odvetu. A pokud uspějí, v neděli od 16.30 hodin budou mít šanci sérii vyrovnat. Případný pátý duel by se hrál už v Paskově.

BASKETBAL

Béčku žen jde v sobotu o ukončení série

Strakonice – K odvetnému zápasu play off II. ligy míří v sobotu 11. dubna béčko basketbalistek Strakonic. V 19 hodin se představí na hřišti Benešova, který doma v prvním vzájemném duelu porazily 69:57. Hraje se na dvě vítězná utkání, Jihočešky už tedy mohou rozhodnout o svém postupu. V případě, že by prohrály, stav série by byl vyrovnaný 1:1 a rozhodl by třetí zápas v neděli od 15 hodin u Otavy. Při postupu Strakonice narazí v další fázi vyřazovací části na horšího postupujícího ze skupiny B – asi buď Slovanku P-H, nebo OSK Olomouc.

HÁZENÁ

Doma hrají jen muži a starší dorostenci

Strakonice – Jenom dva ligové týmy strakonické házené namísto tří se v sobotu 11. dubna představí v domácí hale. Tradičně od 18 hodin hrají prvoligoví muži, kteří přivítají Chodov. Stejného soupeře hostí v 16 hodin také starší dorostenci ve II. lize. Nehrají prvoligoví mladší dorostenci, jejich utkání s Lovosicemi se z důvodu marodky domácích nekoná. O osudu zápasu rozhodne svaz. Druholigové ženy HBC jedou ven, v neděli nastoupí proti Ústí nad Labem, které je deváté. Jihočešky jsou třetí.

HOKEJBAL

Datels čekají, koho dostanou v play off

Blatná – Poslední utkání v základní části v sobotu 11. dubna odehrají blatenští hokejbalisté. Zamíří na hřiště Protivína, který je pátý. Datels už mají druhé místo jisté. Po tomto víkendu bude jasné, s kým se střetnou v další fázi krajské ligy, v play off.

BASKETBAL

Kadetky hostí týmy z východu Čech

Strakonice – Další dva zápasy play out o víkendu 11.-12. dubna odehrají kadetky BK Strakonice. Doma v sobotu ve 14 hodin přivítají Pardubice a v neděli od 10 hodin se utkají s Hradcem Králové. Jihočešky dosud vyhrály v celé sezoně z 24 utkání jen jednou.

HÁZENÁ

Žákovská liga pokračuje v Karviné

Strakonice – Žákovská liga starších žáků pokračuje 5. kolem. Strakonický tým hraje v Karviné, kde se v sobotu 11. dubna postupně střetne s Pardubicemi, domácí Karvinou, Chodovem a Bělou pod Bezdězem. V celkové tabulce soutěže je družstvo na 14. místě z 25 celků.