V domácím utkání proti Brnu v 6. kole extraligy si v sobotu 14. října připsal jediný gól, zato ten nejdůležitější. Vítězný! Tři vteřiny před koncem střetnutí za nerozhodného stavu 23:23 dostal přihrávku na devítku, přesně vypálil a rozjásal více než čtyři stovky diváků přítomných v hale. Trefil dva body, zařídil premiérovou výhru v sezoně i v historii. Gratulace nebraly konce…Jak se cítí chvíli po skončení utkání jeho hrdina?
Po gólu se ve mně odehrávala obrovská radost, takovou jsem neměl hodně dlouho. Byl to opět super zážitek, stejně jako předtím s Duklou. Teď ale konečně přišla ta třešnička na dortu v podobě vítězství.
Patnáct vteřin před koncem si trenér Roman Marienka vzal time out.

Bylo dohodnuto, že se poslední útok dohraje na vás a vy zakončíte?
Zahráli jsme signál, který nám vyšel už třikrát předtím. Bylo to takto dohrané cíleně – že buď budu zakončovat já, nebo Michal Krejčí, anebo to dám ještě Michalu Zbíralovi na pivota. Podle toho, jak hosté budou reagovat. Vyšlo to nakonec na mě, takže jsem musel. Mířil jsem skoro na jistotu.

Duel byl hodně vyrovnaný, spíše by mu slušela remíza. Měli jste tentokrát štěstí, že?
Kdyby zápas skončil remízou, nikdo by neřekl ani popel. Ale my jsme si vyhrát zasloužili, už za to předchozí utkání s Duklou, které pro nás trochu nešťastně skončilo remízou. S Brnem jsme ve druhé půli tahali za delší konec provazu, soupeř už bez pokrytého Viktora Hastíka neměl co hrát, byl jalový. My jsme se tomu však podřídili, neměli jsme moc nápaditý útok a nedokázali jsme odskočit na rozdíl tří čtyř gólů, což by hosty podle mě úplně zlomilo. Proto byl konec tak obrovsky vyrovnaný.

Dá se říci, který z bodově úspěšných zápasů byl těžší?
S Duklou jste vedení ztratili a neproměnili jste pak sedmičku po čase, s Brnem také soupeř vyrovnal až v závěru, ale vám vyšel poslední útok, který přinesl první vítězství.

S Brnem jsme byli v úplně jiné roli než minule. To se pak hraje jinak. S Duklou jsme byli jasnými outsidery, ale dokázali jsme, že zvládneme hrát i bez Tomáše Nejdla, který byl vyloučený na konci první půle, a poslední minuty jsme to tahali i bez vyloučeného Martina Mošovského. Ten zápas byl hodně o vůli. Ale nakoplo nás to proti Brnu. I když to bylo zase svazující v tom, že body musíme urvat. Což je těžší, než jít do utkání jako jasný outsider, když můžete jen překvapit. Tohle pro nás byla určitě první zkušenost, kdy se od nás body čekaly.

Už minule s Duklou Praha diváci v hale dvě minuty před koncem stáli a tleskali. S Brnem opět. Jak to vnímáte?
Je to nádhera, když je narvaná hala a čtyři stovky fanoušků stojí a tleskají. Je to nesmírně krásné.
Po reprezentační pauze doma za tři týdny vyzvete poslední Hranice. Tentokrát budete určitě v roli favorita, opět se budou čekat dva body…

Nároky na nás budou ještě větší než proti Brnu. Na druhou stranu si musíme říci, že Hranice spolupracují s Litovlí, která v minulé sezoně sestoupila. Mají tak více alternativ, hráči se můžou víc točit. Nebude to stejná hra jako na konci minulého ročníku v baráži, kde jsme se spolu už utkali, bude to trochu jiné. Musíme zase zamakat a přidat další výhru. Potřebujeme ji!