U19 Chance - Sokol Nilfisk Hradec Králové 69:100 (22:26, 14:25, 19:25, 14:24), střelci: E. Petrušková 16, T. Šípová 14, K. Tomšovicová 13, A. Jeništová 11, Š. Jozová 7, A. Stiborová, S. Vadlejchová po 3, T. Brušáková 2.

Lvice mají spolu s U19 Chance jako první dohranou základní část ŽBL. Favorizované Východočešky duelu se strakonickým celkem od začátku dominovaly a nakonec po výhře 100:69 živí naději na čtvrté místo po základní části. Lepšící se U19 Chance se držely jen v první čtvrtině, kterou prohrály čtyřbodovým rozdílem. Od té chvíle na soupeřky nestačily a rozdíl ve skóre postupně narůstal až na konečných 31 bodů. Lvice vedla za výhrou Andrea Ovsíková, která i díky čtyřem trojkám nastřílela 26 bodů, Michaela Matušková nastřílela 18 bodů, o bod méně přidala Kristýna Minarovičová. Strakonice držela šestnáctibodová Eliška Petrušková.

Petr Martínek (trenér U19 Chance): „Domácí utkání proti jednomu z favoritů soutěže jsme odehráli velmi slušně. V úvodu jsme na hradecké Lvice vletěli, získali jsme rychlé vedení 9:2 a donutili jsme Hradec k oddechovému času. Po oddechovém čase soupeř zvýšil obrátky ve všech basketbalových herních činnostech. První poločas jsme zvládli v dobrém tempu, s kvalitní agresivní obranou, která několikrát hradecké lvice donutila k velmi těžkým střelám nebo k ubránění stanoveného limitu. V dalším průběhu utkání se ukázala kvalita i výrazně širší kádr Hradce Králové. V poločase jsme odcházeli do šaten s 15 bodovým mankem.

V druhém poločase jsme si pro další část soutěže vyzkoušeli i jiné varianty obranných kombinací i systému hry. Hradec Králové sice odskočil ve vývoji skóre, ale děvčata od Otavy srdnatě bojovala plných 40 minut utkání. Největším problémem v utkání byl raketový přechod Hradeckých lvic do útoku. V průběhu utkání jsme na tento způsob hry nenašli recept. Myslím si, že můžeme být s předvedeným výkonem domácích děvčat nadmíru spokojení. Odehráli jsme pohledné utkání s celou řadou zajímavých basketbalových pasáží. Věřím, že se nám v další části play-out podaří navázat na předvedené výkony v posledních utkáních základní části. Příležitost dostala tentokráte i celá lavička, ale některé hráčky nedokázaly zcela nabídnutou možnost zúročit."

Romana Ptáčková (trenérka Sokola Nilfisk Hradec Králové): „Věděli jsme, že nás ve Strakonicích nečeká jednoduché utkání a domácí hráčky nás donutily hrát celé utkání v plné koncentraci.“

Středeční utkání a nečekané body v Mladé Boleslavi

Slovanka MB - U19 Chance 41:53 (15:17, 8:11, 8:14, 10:11), střelci: Š. Jozová 16, T. Šípová 15, E. Petrušková 8, A. Jeništová 6, A. Stiborová, S. Vadlejchová po 3, K. Tomšovicová 2

Slovanka se doma proti strakonickému U19 Chance zmohla jen lehce nad čtyřicet bodů a padla 41:53. Utkání s nízkým skóre se lámalo ve třetí čtvrtině, kdy se domácím hráčkám nepodařilo vylepšit střelecky utrápenou druhou desetiminutovku a Jihočešky utekly do dvouciferného vedení, o které už nepřišly. Střelecky se dařilo v hostujícím dresu Šárce Jozové, když dala pět trojek ze šesti pokusů a celkem 16 bodů, 15 jich přidala Tereza Šípová.

Radek Šnábl, trenér Slovanka MB: "Pro nás to byl zápas, který byl od začátku pojatý jako přípravný. Tomu odpovídalo i střídání. Jiná věc je, že 40 bodů i v situaci, kdy hrajeme naplno posledních deset minut, je skutečně velmi málo. Jediné, co se k tomu dá říct je to, že je dobře, že se to stalo v fázi sezony, kdy vlastně o nic nejde. Družstvo se před play-off může zkonsolidovat a samo vidělo, že bez nasazení a pohybu se to prostě odehrát nedá."

Petr Martínek, trenér U19 Chance: "Odvážíme si z Mladé Boleslavi velmi cennou výhru. Odjíždíme velmi spokojení, jak s předvedeným výkonem, tak i výbornou obranou. Soupeřky jsme zaskočili již od úvodního hvizdu nejen obrovskou motivací v utkání uspět, ale i agresivní osobní obranou a v útoku vytvořením řadou pohledných akcí. V druhém poločase Slovanka sice přepnula na vyšší obrátky, ale rozjetý tým ze Strakonic týmovou hrou už vytoužené vítězství nepustil z rukou. Po celých 40 minut utkání jsme byli stále ve vedení a těší nás i to, že jsme udrželi Slovanku na 41 bodech. Za dnešní výkon musím pochválit celý tým."

Celkové hodnocení obou zápasů od trenéra Miroslava Vondřičky: "V posledních dvou zápasech dlouhodobé části extraligy podaly ženy velmi dobré výkony. Po výhře nad Slovankou v Praze hrály až nad očekávání dobře i proti výbornému Hradci. Oporami týmu jsou obě zkušené hráčky Tomšovicová a Jeništová, které potvrzují jak k dobrému výkonu je nutná herní zkušenost. Nutno dodat, že takto zkušených má Hradec (a nejen Hradec) plnou lavičku. Tentokrát nepřipomínáme výšku hráček. Proto tým zaslouží za poslední výsledky uznání. Před závěrečnými zápasy o udržení nejvyšší soutěže jsou poslední výsledky a hlavně předváděná hra nadějné. Doma se střelecky se prosadila Šípová, ale také Petrušková a rozdíl 30 bodů v konečném skóre zajistila Hradci naše odchovankyně Ovsíková. Ta v roce 2007 jako naše hráčka startovala společně s naší Tomšovicovou na ME kadetek v Polsku."