Byl důležitou postavou utkání o první místo v tabulce, které se spoluhráči zvládl vítězně, díky čemuž se tým posunul do čela. Brankář strakonických prvoligových házenkářů Jakub Jareš si proti Zlínu připsal v sobotu 26. listopadu několik výborných zákroků, zakládal rychlé protiútoky a v důležitý moment se také prosadil střelecky. Byl to on, kdo vsítil poslední gól mužstva, které soupeře z Moravy doma porazilo 29:27 a vede nyní o dva body. Po právu byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Pro vás jako pro gólmana to byl zápas se vším všudy – vyhráli jste a posunuli se na první místo, připsal jste si výborné zákroky a dal i důležitý gól na 29:26 v závěru…
Je to tak, povedlo se mi všechno. Byl to dobrý zápas, užil jsem si ho, přišlo hodně fanoušků a jako vždy skvěle fandili a hnali nás dopředu. Za to jim patří dík. Čekali jsme, že to bude těžký duel, přece jen Zlín má hráče, kteří hráli extraligu a jejich kvalita byla vidět od začátku. Zvykali jsme si na hru soupeře asi patnáct minut, pak jsme věděli, jak na něj. Ale bylo to dlouhé utkání a i když jsme vedli o čtyři góly, věděli jsme, že stále není hotovo.

Vrátím se ještě k vašemu gólu z 56. minuty. Věděl jste, že hosté hrají při oslabení bez brankáře, takže jste byl hned rozhodnutý, že se pokusíte o střelu přes celé hřiště?
Věděl jsem, že Zlín hraje bez gólmana. Ani jsem nepřemýšlel a rovnou jsem házel, byl to automatismus. Jakmile člověk přemýšlí, dopadne to nejspíš tak metr vedle brány…

Byl to důležitý moment závěru utkání. Vedli jste o dva góly a hosté mohli snížit, ale vy jste předvedl skvělý zákrok a hned nato jste dal gól. Takže místo jednogólového rozdílu to bylo o tři branky.
Povedlo se to, no… Ale byla to složitá situace. Nepřemýšlel jsem v tu chvíli, prostě jsem si věřil, že dám gól. Padl tam, takže jsem spokojený.

Co nakonec přímý souboj o prvenství rozhodlo?
Možná víc štěstí na konci. V posledních deseti minutách se to na hřišti trošku rozhádalo, myslím, že to rozhodilo všechny. My jsme byli šťastnější v koncovce.

Určitě je potřeba zmínit také to, že jste měli dobře postavené tyče. Zachránily vás ve druhé půli hned třikrát.
To je fakt, ale i na druhé straně jich pár bylo. A hostující gólman také předvedl výborný výkon, hlavně prvních patnáct minut nás trápil hodně. Měli jsme však lepší fáze zápasu, především posledních deset minut první půle, kdy jsme si vytvořili rozhodující náskok. To nám do druhé půle pomohlo zejména psychicky.

Odchytal jste první poločas, do druhého šel podle dohody druhý brankář Jindřich Mráz. Ale už po šesti minutách jste ho zase vystřídal. Proč?
Jindra si den před zápasem udělal něco s nohou, měl ji z tréninku naraženou. Byli jsme domluvení, že pokud by ho to bolelo, tak se vystřídáme.

Jako tým se dlouhodobě pyšníte nejlepší defenzivou. Jak obrana fungovala proti Zlínu?
Přiznám, že ze začátku vůbec. Hráči Zlína byli v pohybu jeden na jednoho o dost lepší. Ale jak jsem říkal, po patnácti minutách si na to kluci zvykli a obrana potom už vypadala, jak jsme zvyklí.

Až na porážku na hřišti béčka Jičína ve druhém kole počítáte jen vítězství. Co vás dostalo do takového laufu?
Každá výhra nás posouvá k větší a větší pohodě. Na soupeře si věříme. Po Zlínu teď přijede Velká Bystřice, která patří na špici, momentálně je třetí. Bude to zase těžký zápas, ale těšíme se. Máme na podzim většinu utkání doma, dobře tedy víme, že o to těžší pro nás bude jaro.

Čekáte od Velké Bystřice podobnou hru, jakou se prezentoval Zlín?
Myslím, že bude hodně podobná. Bystřice má ve svém středu výborného hráče, hrajícího trenéra Lubomíra Veřmiřovského, Zlín měl Rosťu Dobeše. K tomu jsou tam mladí, běhaví kluci. Je možná dobře, že jsme začali se Zlínem.

Takže teď to jen dotáhnout a přezimovat první.
Doufám, že to tak dopadne. Jestli se nám, brankářům, bude dařit jako dosud a také obrana bude předvádět svůj obvyklý výkon, tak věřím, že góly už tam napadají. Bylo by moc fajn přezimovat jako lídr soutěže. Bylo by to hezké zakončení první poloviny sezony. Máme to ve svých rukách.