Poslední šanci na udržení v Národní lize mají strakoničtí florbalisté v baráži. V té hrají s divizní Slavií Plzeň smírně 1:1 na zápasy, když v sobotu 2. dubna ji doma porazili 5:4 (2:1, 1:1, 2:2), ale o den později venku prohráli 3:6 (0:1, 0:2, 3:3). Hraje se na tři vítězná utkání.

Strakonice – Slavia Plzeň 5:4

Zápas začal lépe pro domácí, kteří byli za svou aktivitu odměněni gólem už ve 2. minutě. Úspěšný vstup korunovali v 10. minutě, kdy se prosadil Křesák. Plzeň však snížila z přesilovky a pomalu se dostávala do zápasu.

Ve druhé třetině byli aktivnější hosté, většina jejich zakončení však šla mimo bránu. Ve 35. minutě se chytrou střelou trefil Mareš na 3:1. Plzeň však stihla ještě do druhé přestávky snížit.

Do třetí třetiny vlétli hosté jako vítr a zamkli domácí na jejich polovině, což vyústilo ve vyrovnávací branku. „Po vyrovnání byla k vidění hra nahoru-dolů plná příležitostí a osobních soubojů. Po rychlém útoku se v 55. minutě prosadil chytrým lobem Mikeš a strhl vedení na naši stranu," popsal hráč David Chvosta.

Dvě minuty poté se prosadil opět Mikeš a zdálo se, že o zápase je rozhodnuto. „Jenže v 59. minutě se po nepřehledné situaci v Mackově brankovišti prosadil Kubinec. Ale závěr jsme si už pohlídali," dodal.

Slavia Plzeň – Strakonice 6:3

Strakoničtí si připsali hned v úvodu velkou šanci, ale ke gólu to nevedlo. Poté se osmělila i Plzeň. Ve 12. minutě se pak už mohla radovat z gólu, když se střelou z první prosadil Krsek. „Po zbytek třetiny byli mírně lepší domácí, skóre se ale neměnilo," konstatoval David Chvosta.

Na začátku druhé části seděl na trestné lavici Šavrda a přesilovku Plzně využil Husák. „Velmi emotivní utkání přineslo ve 34. minutě po tvrdém zákroku červenou kartu pro Šavrdu a desetiminutový trest pro domácího Václava. Plzni se povedlo zužitkovat přesilovku v samém závěru a po dvou třetinách vedla 3:0," popsal Chvosta.

Ve 46. minutě to vypadalo se Strakonicemi bledě, neboť domácí vedli už 5:0. Následoval time out Jihočechů, kteří se rozhodli zkusit hru v šesti. A hned o půl minuty později se z dálky trefil Mareš. „Jenže Plzeň z protiútoku ihned odpověděla. My jsme však pokračovali ve hře bez brankáře a svírali Plzeň na její polovině. Druhý gól zaznamenal z dorážky Novák. A následně pálili z dobrých pozic Vojtěch Houska a Staněk, bohužel jen do tyče," řekl střelec posledního gólu na konečných 6:3.

Další zápas se odehraje tuto sobotu od 18 hodin v obloukové hale ve Strakonicích. „Kdo přijde v červeném tričku, ten bude mít vstup zdarma. Budeme se snažit vytvořit červené peklo," zve fanoušky na třetí zápas David Chvosta. V neděli se následně v Plzni hraje čtvrté utkání.