Při doufázovém tréninku proběhla vždy nejdříve společná část, při které malé basketbalistky běhaly, driblovaly, přihrávaly, pilovaly obranný pohyb a další pohybové dovednosti. Ve druhé části se hráčky podle věku rozdělily ke svým kmenovým trenérkám a pokračovaly v dalších tréninkových činnostech. Dívky z přípravky hrály hry rozvíjející hlavně obratnost, rychlost, stabilitu a střelbu na koš. Trénink jejich starších kamarádek byl zaměřen na útočné činnosti jednotlivce - zakončení, uvolnění hráče pro míč a hra jedna na jedna.

V závěru basketbalového dne si děvčata zahrála i vzájemný turnaj, ve kterém byly nejlepší týmy Lvíčat a Tulipánů. V doplňkové disciplíně skoku z místa upoutala výborným výkonem Anička Gornická (193 cm) a z nejmladších Klárka Jeništová (163 cm).

Příjemným zpestřením byla návštěva Petry a Julie Reisingerových (bývalá a současná reprezentantka ČR, maminka Petra je nejlepší střelkyně v historii československého basketbalu s 6 719 body, dcera Julie 2. na ME a 4. na MS mládeže, v současné době hrající ve Španělsku). Mladé baskeťačky si s oběma popovídaly, vyfotografovaly se a na památku si nechaly zvěčnit jejich podpisy. Soustředění se povedlo, domů odcházely hráčky i trenérky spokojeny.

Julia Reisingerová je česká basketbalistka, která od května roku 2020 hraje za tým Uni Girona CB. Svou basketbalovou kariéru zahájila v týmu BK Lokomotiva Karlovy Vary. V roce 2014 zaznamenala velké úspěchy na Mistrovství Evropy mládeže, kde skončila 2. a na Mistrovství světa mládeže, kde obsadila 4. místo. V roce 2017 vstoupila do ženské ligy a přestoupila k španělskému týmu Femeni Sant Adrià. V dubnu 2018 se s číslem 35 zúčastnila zápasů WNBA, a to za tým Los Angeles Sparks. Ve stejném roce podepsala smlouvu s katalánským týmem Uni Girona CB, který ten rok vyhrál basketbalovou ligu. Reisingerová si odtamtud přivezla titul za nejužitečnější hráčku finále. Na konci sezony podepsala smlouvu s týmem Valencia Basket. V roce 2020 se však vrátila zpět do týmu Uni Girona CB, kde podepsala dvouletou smlouvu.

Autor: Radka Drnková