Lucie Poklopová vybojovala na MČR v Ostravě bronz v mladších dorostenkách.Lucie Poklopová vybojovala na MČR v Ostravě bronz v mladších dorostenkách.Zdroj: Archiv závodniceMistrovství České republiky v judu kategorií U14 a U16 se konalo tentokrát v Ostravě. Lucie Poklopová z Radomyšle zde hájila barvy Judo Academy Praha v soutěži mladších dorostendek U16 do 52 kilogramů. Do soutěže vstupovala jako prvoročák, takže se musela popasovat i s o rok staršími soupeřkami. Celkem se v kategorii představilo dvacet závodnic.

V prvním kole měla volný los a v tom dalším nastoupila proti Mie Mačekové z Judo Beskydy, kterou porazila za dvě a půl minuty. V dalším kole narazila na Lucii Kocmanovou z USK Judo Ostrava a zde již šlo o postup do semifinále. I tento zápas zvládla a po třech a čtvrt minutách byla v semifinále. Lucii tak čekal boj o medaile a v utkání o postup do finále se postavila proti Karolíně Hulové ze Slezanu Opava. Na tu již nestačila a podlehla jí po dvou minutách boje. Hulová se nakonec stala republikovou šampionkou.

Na Lucii Poklopovou tak čekal ještě boj o bronzovou medaili. V něm nastoupila proti Kateřině Fikartové ze Sokola Hradec Králové. Vyrovnaný souboj pro sebe získala jihočesá závodnice těsně před časovým limitem a vybojovala skvělou bronzovou medaili.

Zdroj: czechjudo.org a Judo Academy