Atletické tretry Jitka Bočkayová poprvé obula ve svých dvanácti letech v Č. Budějovicích v bývalé Rudé hvězdě, kde pod novou hlavičkou SKP ČB působí jako trenérka přípravek dodnes.

Stále ještě aktivně závodí. „Hostovala jsem i v extraligových Karlových Varech, českobudějovickém Sokole a VS Tábor, nyní hájím barvy SK Čtyři Dvory ve druhé lize.“

Cirka na osm let atletické ovály opustila. „Po operaci křížového vazu jsem založila rodinu a atletika šla stranou. Ale po rozvodu jsem náhle měla času dost, a tak jsem se k atletice vrátila,“ zalistovala v paměti a zvlášť zavzpomínala na spolupráci s Mirkem Turkem: „Byl to výborný trenér, který dokázal akceptovat i můj poněkud lehkovážný přístup k tréninkům. Z přípravy, jak nám ji tehdy nastavil, dodnes čerpáme.“

Teď už atletičtí veteráni trénují sami a na měření sil se pokaždé těší. „Na veteránských závodech vždy panuje skvělá atmosféra, navzájem si fandíme a teď v Jablonci při šedesátce těch nejstarších tleskala celá hala,“ vrací se Jitka Bočkayová k nedávnému veteránskému šampionátu v Jablonci, kde startovala v kategorii W35+ a jak šedesátku, tak i dvoustovku vyhrála: 60 m v čase 8,27 sec (přepočtený čas 7,66), 200 m za 28,81 sec. (přepočet 26,09).
„Start se mi bohužel příliš nepovedl ani v jednom z těch závodů, ale v cíli jsem nakonec s dosaženým časem byla spokojena,“ chválila si dvojnásobná mistryně republiky.

„S přibývajícími roky už nemůžeme očekávat absolutní zlepšování jako v juniorech, o to větší radost jsem ale měla, že jsem na šedesátku zaběhla lepší čas než poslední tři roky a vyrovnala jsem si čas z roku 2016,“ libovala si a dodala, že dvoustovka jí vždy připadá dlouhá, tentokrát se jí ale zdála prý být nekonečná… „Ale nakonec jsem i na této trati po přepočtu byla nejrychlejší.“

Českobudějovická sprinterka si v Jablonci vyzkoušela také skok daleký a výkonem 415 cm (po přepočtu 483 cm) získala čtvrté místo. „Na medaili jsem nedosáhla, ale nebylo to z mé strany až tak zlé. I když v technice mám v dálce ještě rezervy,“ usmívala se.
Na závěr Jitka Bočkayová vyzdvihla své některé kamarády, kteří v Jablonci zazářili. „Hlavně Pavla Fleischmanna z Milevska, který v Jablonci vybojoval ještě o jednu zlatou medaili víc než já,“ zmínila tituly na 60, 200 a 400 metrů, které na mistrovství republiky nejúspěšnější člen jihočeské výpravy získal.

O Fleischmannově zlatém hattricku, stejně jako o dvou zlatých medailích píseckého Václava Šejbla (v 60+ na 400 a 800 m) už Deník jižní Čechy informoval, dnes ještě přidáváme zbývající informace z Jablonce, jak je do redakce poslal spolupracovník Deníku Josef Fuka.

Dvě medaile si z Jablonce n.N. přivezl v kategorii M60+ i další písecký veterán Václav Sosna (v disku 38,82 a přepočet 52,02 m zlatou, v koulí 12,70, přep. 16,86 bronzovou).

Medaile stejné hodnoty získal v M35+ i táborský Marek Volf (ve výšce 170/189 cm zlato, v dálce 550/643 bronz).

Do jablonecké haly se na svůj první halový závod vydal i Pavel Novotný (Chyšky), jehož disciplinou byl běh na 3000 m. Tato trať pro něho byla novou zkušeností, a tak čtvrté místo v čase 11:26,36 bral. „Škoda, bronz byl na dosah. Byl to ale můj první halový závod a také nová zkušenost, čtvrté místo mě netrápí, jsem spokojen s časem,“ tlumočil Fuka slova chyšeckého veterána.