V extraligovém utkání ztratili volejbalisté Jihostroje Č. Budějovice nadějné vedení v Liberci. Prohráli v pěti setech.

Bitvu jako řemen viděli fanoušci hned od první výměny. V závěru úvodního dějství domácí mocně dotahovali,  v jednom postavení se nedařilo Jihočechům „otočit". V koncovce přišel do hry také mladík Šulista a hosté vyhráli o dva body.

Ve druhém setu Jihostroj hrál výborně. Hupka klidnil zadní řady, Habr skvěle dirigoval útočníky. Liberec působil bezradným dojmem. Obrat přišel až v polovině třetího setu. Také v něm Svobodův tým vedl, jenže nechal Duklu rozehrát  a Liberečtí chytili šanci za pačesy.  Postupně se rozehrál především Hadrava. Pátý set skončil stavem 15:11.

Dukla Liberec - Jihostroj ČB 3:2 (-23, -20, 20, 17, 11), čas 134 minut, Peloušek, Kostka, 920 diváků. Jihostroj ČB: Habr, Kriško, Sukuba, Mach, Fila, Michálek - libero Hupka (Zapletal, Šulista, Kuliha). Trenér Jan Svoboda.