Od prvních výměn se hrál volejbal jako řemen. Lehce navrch měli Západočeši, zejména Rejlek potvrzoval své výsadní postavení mezi univerzály. Ohromnou motivaci měli především Ondřej Hudeček a Marek Beer v dresu Karlovarska, kteří právě v jihočeské metropoli volejbalově vyrostli.

Z počátku úvodního setu Budějovice tahaly za kratší konec provazu, pak se jim podařilo srovnat (15:15) a několika ráznými údery si vydřely dvoubodový náskok. Ten se jim podařilo uhájit až do konce setu, když poslední míč hosté zahráli do autu.

Trenéři Dvořák i Novák nechali na palubovce základní sestavy a druhý set začal opět ve velkém tempu. Nahrávači obou celků De Amo a Van Haarlem vymýšleli, jak nejlépe by přelstili bloky soupeře. Hrály se volejbalové šachy. Diváci byli nadšení z krásných výměn, které stále častěji úspěšně zakončoval domácí univerzál Filip Křesťan. Když přidal i body z podání, bylo o osudu druhé sady prakticky rozhodnuto. Na závěr se ještě blýsknul esem Max Staples.

Jak předchozí set skončil, tak třetí začal – Křesťan eso! Domácím všechno vycházelo, vedli už 11:8. Pak se jejich strojová hra zadřela při podání Van Haarlema a Karlovarsko rázem vedlo 15:11. Dvořák poslal na palubovku Kupilíka se Šotolou, ale zkušené karlovarské borce změna nezaskočila a koncovku třetího setu uhájili pro sebe.

Ilustrační foto.
Chystané hale ve Stromovce upraví parametry

Čtvrté dějství zahájili lépe hosté. Jihočeši ale navyšovali tlak, znovu bezchybně přihrávali a De Amo mohl připravovat smečařům skvělé pozice k zakončení. Diváci mohli sledovat koncert v podání hráčů Jihostroje, kteří znovu potvrdili, že z Budějovic se body často nevozí! Poslední utkání v letošním roce vyhrály České Budějovice nad Karlovarskem 3:1.

Jihostroj České Budějovice – VK Karlovarsko 3:1 (22, 16, -21, 15) čas: 110 minut, rozhodčí: Grabovský, Hudík diváků: 1594.

České Budějovice: Kraffer, De Amo, Todua, Michálek, Křesťan, Mach – libero Kryštof (Staples, Šotola, Kupilík). Trenér: René Dvořák.

Karlovarsko: Patočka, Rejlek, Zmrhal, Beer, Van Haarlem, Hudeček – Pfeffer (Vašina, Penrose, Džavoronok). Trenér: Jiří Novák