„Specializuji se na maratony v terénu, které doplňuji závody cross country olympic,“ uvedla ke svým disciplínám Jana Pichlíková a doplnila: „Velice si v letošní sezoně cením několika maratonských výsledků. Vyhrála jsem v kategorii žen závod Českého poháru Šela maraton na 100 kilometrů a na trati o pět kilometrů delší na Králi Šumavy, což byl též závod Českého poháru, získala stříbro. V červnu se mi podařilo vyhrát dva mezinárodní UCI maratony, a to Malevil cup v Podještědí na 100 kilometrů, kde jsem ukázala záda marotonským esům jako Blaza Pintaric a Ariane Lüthi, což by mě před startem ani ve snu nenapadlo, a bikemaraton Drásal České spořitelny na 85 kilometrů. Mezi tím jsem získala titul vicemistryně České republiky v maratonu na velice těžké technické trati Specialized Extreme bike Most, která ze sedmdesáti procent připomínala cross country závod. Velice si cením i pátého místa z poloviny července, které jsem vyjela na UCI Südtirol Dolomity Superbike, který měřil 115 kilometrů,“ vypočetla letošní výborné výsledky na maratonských tratích Jana Pichlíková.

Že jí to však šlape i na kratších tratích v cross country olympic, potvrdila v posledních dnech. Představila se na českém šampionátu v Hlinsku, který jí mohl otevřít vrátka k účasti na evropském šampionátu. „Podmínkou bylo, že musím být v elitní kategorii žen do šestého místa. To se povedlo, skončila jsem pátá a nominovala se na Evropu, která se tentokrát konala v Brně,“ doplnila k českému šampionátu bikerka. V Brně se potkala na startovní čáře s nejvěhlasnějšími závodnicemi, které patří ke světové špičce. Skončila na 35. místě, když si vítězství vybojovala stálice Světového poháru Jolanda Neff ze Švýcarska.

„První závody této sezony jsem absolvovala na konci března. Od té doby jsem měla pouze dva volné víkendy bez závodů. Program je složený zejména ze seriálu Českého poháru maratonů, Českého poháru cross country olympic a seriálu závodů Kolo pro život,“ potvrdila Jana Pichlíková, že sezona na horských kolech je pořádně našlapaná. A řada dalších zajímavých závodů ji ještě letos čeká.