„Jdu to zkusit. Uvidíme, jak to zvládnu,“ nedokázala odhadnout aktuální formu. Nakonec to zvládla na výbornou. Kilometr a půl plavání, přes třicet kilometrů v těžkém terénu na horském kole a závěrečných deset kilometrů převážně obtížným terénem nahoru a dolu v okolí Prachatic zvládla za 3 hodiny a 33 minut. Ve své kategorii do 39 let skončila druhá a byla vyhlášena nejrychlejší bikerkou. Navíc si vyjela start na na mistrovství světa na Havaji.

Po závodě tedy mohla být závodnice ze Strakonicka spokojena. „Byl to můj vůbec první závod této sezony, protože jsem měla jakousi zdravotní stopku. Opravdu jsem to šla jen vyzkoušet a nevybrala jsem si zrovna lehký závod.. Musela jsem se do toho dostávat. Trénovat plavání prakticky nebylo letos možné, kolo bylo relativně fajn. Při běhu mě nějak nechtěly pustit plíce, rozběhla jsem se až ve druhém pětikilometrovém okruhu,“ shrnula své pocity z trati XTERRA CZECH Original Jana Pichlíková a doplnila: „Navíc velké vedro nikomu z nás ani trochu nepomáhalo.“

Sympatická závodnice si druhým místem v kategorii vybojovala start na světovém šampionátu XTERRA na Havaji. Ten ostatně získala i po loňském závodě, jelikož se loni šampionát nekonal. „Startovné je zaplacené, tak uvidíme. Je třeba potrénovat a sehnat sponzory,“ naznačila předloňská světová šampionka ve své Age group, že by chtěla Havaj opět zkusit.

První letošní závod má Jana Pichlíková za sebou. Můžeme se tedy těšit na její starty i při dalších závodech? „Uvidíme, co zdraví, jak bude fungovat. Abych pravdu řekla, xterra je mi nyní již blíže než dlouhé maratony na horském kole. Ty šestihodinové již nejsou to pravé ořechové. Tělo zkrátka dává signály, že to již nejde,“ doplnila Jana Pichlíková.

Světový šampionát v XTERRA triatlonu bývá na Havaji na přelomu října a listopadu. Věřme, že se Jana Pichlíková dá zdravotně stoprocentně dohromady a budeme ji moci držet palce při dalším ataku titulu Mistryně světa.