Triatlonisté Jan Hron ze ŠuTri Prachatice a Petra Krejčová z TriSK České Budějovice se na Ironmana společně připravují už třetím rokem.
„Před třemi lety jsem si ho na popud Petry vyzkoušel poprvé. Říkal jsem, že je to zároveň můj poslední takto dlouhý závod, ale další rok jsem to zkusil znovu," popisuje své začátky v extrémním závodě Jan Hron.

Od té doby prachatický triatlonista absolvoval pět Ironmanů a v neděli se chystá na svůj šestý.

Ani ne dvacet čtyři kilometrů dlouhý triatlon v Hlincové Hoře byl rozcvičkou. Závod světového poháru v Curychu, to bude jiná káva. Na účastníky čeká 3,8 kilometrů plavání, 180 km na kole a na závěr maraton.

„Terén na kolo bude kopcovitý, a i když jsem se teď potýkal s nějakými zdravotními problémy, mělo by mi to sedět. Maraton už se poběží po rovině kolem jezera," těší se na svého již šestého Ironmana Hron.

Pro Petru Krejčovou to bude letos už třetí závod Ironman série. „Byla jsem v Nice, ve Frankfurtu a Curych bude další zastávkou."
Krejčová potvrzuje, že po předloňském nepříjemném zranění, které ji na čas vyřadilo ze sportovní činností, se naplno vrátila k závodění.

Už si ale zejména na kole dává větší pozor. „Trochu se stále bojím. Na horském kole běžně netrénuji, takže jsem jela opatrně, ale nakonec jsem stejně spadla," směje se. „Dopadla jsem na koleno, ale je to dobré. Vidíte, ani nejsem odřená," ukazuje Petra Krejčová po závodě u Mrhalu svou zablácenou, leč nezraněnou nohu. Pády prostě k tomuto sportu patří.

V seriálu Ironman si Krejčová zatím vede dobře. „V předchozích závodech jsem se vždycky umístila v nejlepší desítce. Jednou jsem byla devátá, podruhé desátá, takže jsem spokojená. Je příjemné být mezi deseti nejlepšími ženami na světě," říká.

Jan Hron bydlí v Prachaticích, zatímco Petra Krejčová žije v Českých Budějovicích. Pokud to však jde, snaží se co nejvíc trénovat společně.

„Letos jsem se připravoval na Novém Zélandu. Jinak v minulé sezoně, která se mi mimochodem velmi povedla, jsem trénoval s Petrou.
Měli jsme společnou zimní přípravu na Mallorce a zúčastnili se i několika kempů tady v Čechách," přikyvuje Hron. „Teď jsme se třeba vrátili ze soustředění na Lipně," přitakává Krejčová. „Ve dvou se to zkrátka lépe táhne," shodují se oba triatlonisté.