Pod tímto názvem strakonický oddíl házené pořádal nábor pro děti ze strakonických základních škol a školek.

Ty soutěžily v různých disciplínách, vyzkoušely si házenkářské dovednosti a odnesly si i podpisy extraligových hráčů. Podepisovali se jim kapitán týmu mužů Martin Mošovský, Tomáš Pek a Tomáš Nejdl.

Akci obohatily i ukázky práce policejního psa, děti si dále mohly prohlédnout vybavení Policie ČR, městské policie a hasičského záchranného sboru.

Předseda házenkářského klubu Miroslav Vávra zmínil, že se akce povedla, stejně jako v minulosti. „Šikovnost dětí je stejná, u některých je vidět, že už sportují. Tato akce není jen o sportu, ale i o setkání s lidmi, s extraligovými hráči, s policisty a hasiči. A díky tomu, že už jsme poučeni, má celá akce spád,“ konstatoval.

Hlavní podle něj je představit dětem házenou jako takovou, ukázat, kde se hraje a jak funguje. „Také jde o to ukázat učitelům, že v těchto podmínkách, jaké ve Strakonicích máme, je možné hrát extraligu. A že všichni hráči prošli naší výchovou. Že stojí za to házenou hrát,“ dodal Miroslav Vávra.

Odchovancem strakonické házené je Martin Mošovský, lídr a kapitán A-týmu. Ten si nejvyšší soutěž vyzkoušel před lety v Třeboni, před šesti lety se pak vrátil a na jaře s mužstvem slavil vítězství v I. lize a postup do nejvyšší soutěže. „Takováhle akce za nás nebyla, já jsem byl při svých začátcích vhozen přímo do jámy lvové na první trénink. Teď si děti vyzkouší práci s míčem naživo. Celkově je házená o všestrannosti,“ zmínil Martin Mošovský. Užil si i autogramiádu. „Je fajn, že děti mají zájem o naše fotky,“ uzavřel s úsměvem.