Prvenství vybojoval tým minižákyň strakonické házené na tradičním mezinárodním megaturnaji Prague Handball Cup o velikonočních svátcích. Všechny své duely Jihočešky vyhrály a získaly tak první velké ocenění.

Cestu turnajem okomentoval trenér Miroslav Vávra, který tým vedl spolu s Romanem Plojharem.

V základní skupině Strakonice porazily HKM Šurany (Slovensko) 15:3, ZV McDonald´s Wr. Neustadt (Rakousko) 13:6, DHK Pardubice 19:3, HC Háje 10:5, HK Štart Trenčín (Slovensko) 12:4 a DHC Slavia Praha 7:6.

„Jedinými silnějšími soupeři, na které jsme narazili ve skupině, byly Slavia Praha a HC Háje. Jen tato družstva nás trochu potrápila. Jinak jsme ostatní týmy přehrávali."

Čtvrtfinále: Strakonice – HŠK Kolárovo (Slovensko) 22:11

„Další jednoznačné vítězství nad soupeřem, jehož síla byla srovnatelná s týmy ze základní skupiny. Slovenky sice vedly 2:0, jinak bylo ve zbylém čase jasno. Využívaly toho, že jsme měli malou brankářku a přehazovaly ji z devítky. Poté se jim to přestalo dařit a zápas tím pro ně skončil.

Semifinále: Strakonice – Kézilabda Szeged (Maďarsko) 10:9 po sedmičkách

„Tento tým nás neskutečným způsobem překvapil! Vytáhl na nás presující obranu od naší poloviny hřiště, s čímž jsme se vůbec nedokázali vyrovnat. Dělali jsme chyby. Jediný, kdo dokázal hrát, byla Bára Plojharová. Utkání došlo až do sedmičkového rozstřelu, v němž jsme zvítězili v sedmé sérii."

Finále: Strakonice – DHC Slavia Praha 7:6

„Slavii jsme porazili znovu o gól a navíc stejným výsledkem jako ve skupině. Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém na obou stranách dominovaly obrany. Když se obrany stáhly na šestku, střelkyně se nedokázaly prosadit z dálky, proto padlo málo gólů. Bylo to jen o štěstí, komu se podaří dát vítězný gól. Podařilo se to naší nejlepší střelkyni Báře Plojharové, která odehrála fantastický turnaj, bez ní bychom tohoto úspěchu nedosáhli. Ale ostatní holky ji výborně doplňovaly a celé družstvo předvedlo skvělý výkon. Poprvé si tým prošel větším stresem, který dosud nezažil. Jako trenéři jsme byli s výkony hráček maximálně spokojení."

Barbora Plojharová byla s 52 góly nejen nejlepší střelkyní Strakonic, ale vůbec celého turnaje minižákyň a celkově dokonce 18. v rámci celého Prague Handball Cupu.

Čísla

24. ročník Prague Handball Cupu ve faktech

– hrálo se v pěti kategoriích chlapců a dívek
– představilo se 441 družstev z 25 zemí celého světa
– zúčastnilo se 5429 hráčů
– hrálo se ve 30 halách