Až ve 4. kole II. ligy poprvé zavítaly strakonické házenkářky ven. V jihočeském tradičním derby se představily v Milevsku, se kterým si poradily bez problémů a zvítězily drtivě 28:8.

Zisk plného počtu bodů byl povinností. Rozjezd Strakonice měly vlažnější (10. minuta – 2:5). Poté se už ale rozjely téměř na plné obrátky. „Zpřesnily jsme obrannou činnost a do přestávky jsme soupeřkám dovolily vstřelit jen jeden gól. To je rovněž skvělou vizitkou gólmanky Katky Veselé, která branku doslova uzamkla," líčila trenérka Eva Krausová. První půle skončila 3:14.

Ve stejném herním duchu pokračoval tým od Otavy i ve druhém poločase a ve 44. minutě svítilo na ukazateli skóre 4:22. „Zbytek utkání jsme už tedy mohly pojmout spíše tréninkovou formou. Rovnoměrně jsme vystřídaly všechny hráčky na různých postech a vyzkoušely si různé herní kombinace. To vše ovšem stále ve vysokém tempu," dodala trenérka.

I když Milevsko by nemělo být tím správným měřítkem, přesto panovala s herním projevem družstva tentokrát relativní spokojenost. „Úspěch byl, že jsme se vyvarovaly pro nás tak typické slabší chvilky, kdy si hráčky doslova nechají vnutit herní styl soupeřek, začnou kupit nepřesnosti a chyby a zbytečně si tak zkomplikují situaci. Naopak jsme po celých šedesát minut hrály rychlou a agresivní házenou, dařily se nám aplikovat rychlé protiútoky," upřesnila Eva Krausová.

V sobotu Strakonice přivítají Turnov, utkání začíná ve 14.15 hodin.