Papírové předpoklady se naplnily. Strakonické házenkářky nebyly v utkání 21. kola II. ligy v roli favoritek, těmi byla domácí Astra Praha, druhý tým tabulky. Jihočešky si z české metropole odvezly v sobotu 7. května debakl 19:33 (10:14) a v tabulce jsou šesté.

Tým od Otavy nastoupil opět v hodně oslabené sestavě, krok držel jen v první půli. „Předváděly jsme poměrně bojovný výkon a dokázaly jsme s dobře fyzicky disponovanými soupeřkami relativně dlouho držet krok," potvrdila trenérka Eva Krausová.

V úvodu se skóre přelévalo a ve 13. minutě dokonce Strakonice vedly 7:5. Pak ale přišla hluchá pasáž, kdy Jihočešky během čtyř minut dostaly čtyři góly. Stále se však držely na dostřel. „Až v samotném závěru nám začaly docházet síly a soupeřky si tak vytvořily mírný náskok," popsala trenérka.

Bojovného ducha podle ní ale hráčky zapomněly o poločase v šatně a Pražankám ve druhém dějství nedokázaly vzdorovat. Přišla pětibranková šňůra v podání domácích a při skóre 20:11 ve 40. minutě bylo utkání prakticky rozhodnuto.

„Nedostatek fyzických sil a bohužel i trochu rezignace a frustrace nakonec dovedly zápas k výsledku, který pro nás opravdu nevyznívá příliš optimisticky," konstatovala Eva Krausová.

Poslední zápas sezony čeká strakonické ženy doma tuto sobotu. A opět to pro ně nebude žádná procházka růžovým sadem. V 16 hodin hostí Bělou pod Bezdězem, která je už jistým vítězem II. ligy.