Třetí výhru v řadě strakonické házenkářky nepřidaly. Po dvou minulých těsných vítězstvích v sobotu 5. března v rámci 15. kola II. ligy venku prohrály. O gól lepší byla v jihočeském derby Lokomotiva České Budějovice, které podlehly 22:23 (14:15). V tabulce je tým od Otavy šestý s 12 body.

Utkání bylo velmi napínavé a skóre se stále přelévalo. Nejvyšší rozdíl byl v 9. minutě, kdy domácí družstvo odskočilo do třígólového vedení. Ale k poločasové přestávce se šlo za stavu 15:14 pro Lokomotivu.

Ve 44. minutě za stavu 19:18 dostala strakonická střelkyně Barbora Uhlíková červenou kartu, a to po přísně odpískaném třetím dvouminutovém vyloučení. „To nás zdravě naštvalo a po skvělé pětiminutovce jsme třemi góly v řadě otočily na 21:20," popsala zastupující trenérka Kateřina Moravcová.

V hektickém závěru, kdy pět minut před koncem hrací doby vypověděla službu světelná tabule, bojovaly hostující ženy o cenné body do velmi vyrovnané tabulky. „Bohužel nám již došly síly a soupeřky nás přestřílely o jediný gól," konstatovala trenérka.

I přesto, že družstvo nebodovalo, Kateřina Moravcová celý tým chválila za předvedenou kolektivní hru a bojovnost. „Děvčata odehrála těžký zápas a do poslední chvíle se rvala o vítězství. Tomuto zápasu by více než výhra jedné či druhé strany slušela remíza. Věřím, že na body dosáhneme v příštím utkání."

V sobotu bude zisk dvou bodů pro Strakonice povinností, hostí totiž poslední Milevsko, které má na kontě nulu.