Odvetnou část II. ligy zahájily úspěšně v sobotu 9. února házenkářky Strakonic. Ze severu Čech, ze hřiště Spartaku Ústí nad Labem, přivezly dva body za vítězství 27:25 (16:16). V tabulce si tak polepšily, nyní jsou třetí.

Od začátku bylo zřejmé, že to bude šedesát minut přetahování se o každý centimetr hřiště. Obě družstva se téměř pravidelně střídala ve skórování, žádné neodskočilo tomu druhému o více než dva góly. V útočné fázi se Jihočeškám poměrně dařilo.

„K tomu nám nemalou měrou pomohl i ne zcela přesvědčivý výkon ústecké gólmanky. Jenže obrana nefungovala zcela podle představ, tradičně nám dělaly problémy střelkyně Janečková a mohutná pivotmanka Bázlerová," přiblížila trenérka Eva Krausová. První půle skončila smírně 16:16.

Druhý poločas přesně kopíroval vývoj prvního. Opět urputné boje před oběma brankami, jen se možná hra místy zbytečně přitvrdila a vyhrotila.

„To vyústilo zhruba deset minut před koncem zápasu ke zbytečné ztrátě, kdy si vůdčí osobnost našeho týmu – Katka Moravcová – pravděpodobně obnovila zranění operovaného kolene," zmínila trenérka.

Ale to strakonický tým nepoložilo. Zbylé hráčky se naopak vyhecovaly ke zlepšenému výkonu. „Výrazně se vyztužila obrana, která nedovolila soupeřkám místy ani dýchat, a díky takticky zvládnuté hře v posledních minutách a zajišťovacímu gólu Moniky Salátové doslova v posledních vteřinách jsme bitvu dotáhly do vítězného konce," konstatovala Eva Krausová.

Body z Ústí jsou podle slov trenérky skutečně velmi cenná trofej. „Proto musím všem hráčkám poděkovat za bojovný a kolektivní výkon. Speciálně bych ale chtěla vyzdvihnout výkon Moniky Salátové, která měla opravdu svůj den, do branky jí padlo snad všechno. Stinnou stránkou utkání je již dříve zmíněné zranění Katky Moravcové, jejíž další působení v družstvu je v tuto chvíli s otazníkem."

O tomto víkendu mají Strakonice volný los, další utkání sehrají až v sobotu 23. února na hřišti Tachova, který je na druhé příčce.