Očekávalo se tvrdé utkání plné osobních soubojů, což se také potvrdilo. „Obrana soupeřek i díky výškové a váhové převaze doslova zamkla šestku, ale naše hráčky se nenechaly zastrašit a většina střel ze střední vzdálenosti skončila v síti tachovské gólmanky, která si v první půli k naší radosti vybírala slabší chvilky," popsala zastupující trenérka Kateřina Moravcová.

První čtvrthodinu se skóre pravidelně přelévalo, ale mezi 18. až 25. minutou Strakonice dokázaly neinkasovat a díky tomu odskočily na čtyřbrankový rozdíl.

Stejný průběh měla i první část druhé půle, mezi 45. až 46. minutou Jihočešky skórovaly třikrát v řadě a vedly již o pět branek. „K tomu nám pomohla i opakovaná vyloučení soupeřek, jednak za příliš tvrdou hru, ale dvakrát i za ´kecy´," dodala Moravcová.

V té době podle jejích slov předváděl tým pěknou a rychlou kombinační házenou podpořenou skvělým výkonem brankářky Petry Chalušové. „Na konci zápasu nám sice již docházely síly a soupeřky se postaraly třemi góly v řadě o kosmetickou úpravu výsledku, ale naše vítězství nám již vzít nemohly."

Kromě výše zmíněné Petry Chalušové zaslouží podle trenérky ještě vyzdvihnout tradiční tahounka Barbora Uhlíková, která dokázala dát deset gólů a při obraně 1:5 svými „chapadly" způsobovala celý zápas problémy tachovské rozehrávce.

Ze tří jarních zápasů mají Strakonice čtyři body za dvě vítězství. V sobotu je čeká jihočeské derby na hřišti Lokomotivy České Budějovice.