S nejslabším týmem soutěže si poradily strakonické házenkářky bez problémů. V sobotu 2. března doma porazily v jihočeském derby poslední Milevsko, které ještě nezískalo ani bod, 31:14 (16:6). V tabulce jsou čtvrté.

Pro Strakonice to bylo první jarní domácí utkání a i přes pokračující marodku (ve stavu nemocných jsou stále Moravcová, Fundová, Veselková, Mrázová, Nárovcová a Kovářová) byl plný bodový zisk povinností.

I když se nehrála příliš pohledná házená, domácí družstvo si brzy vytvořilo potřebný pohodlný náskok. V 11. minutě vedlo 6:0 a v 17. minutě 10:1. „Příliš nám ale nefungovala naše tradiční zbraň, a to rychlé protiútoky. Spíše jsme hrály jakousi nevzhlednou ´chozenou´," uvedla trenérka Eva Krausová.

Až teprve druhá půle s sebou přinesla mírné zrychlení, které se okamžitě pozitivně promítalo do obrazu hry. „Dostatečný náskok pak umožnil i netradiční mixování sestavou, takže si některé hráčky měly šanci vyzkoušet hru na pro ně zcela netypických postech," dodala trenérka.

Pozitivem utkání byl fakt, že se ve strakonické brance po delší pauze objevila gólmanka Edita Cimrhanzlová, která si plnila mateřské povinnosti.

II. liga žen – 15. kolo: Strakonice – Milevsko 31:14 (16:6). Branky: Štěpánová 10 (3/3), Mozolíková 6, Schánělcová 4, T. Řezáčová 3, Lešáková, Rybová, Salátová 2, Vlčková 1, Marková 1 (1/0) – Švecová 4 (1/1), Buriánková, Menhartová 3, B. Hřebejková 2, Keřková, Lešňovská 1. Bez vyloučení. ŽK: 3:3. Sedmičky: 4/3:3/1.

1. Loko ČB 14 11 2 1 375:275 24
2. Tachov 14 10 2 2 365:292 22
3. Most B 14 10 0 4 371:306 20
4. Strakonice 13 8 1 4 315:282 17
5. Kobylisy B 14 6 3 5 322:308 15
6. Astra Praha 14 7 0 7 339:322 14
7. Ústí n. L. 13 5 1 7 314:305 11
8. Ledeč n. S. 13 5 1 7 259:323 11