Domácím zápasem s pražskými Bohemians vstoupí v neděli do nové druholigové sezony házenkáři Fezka Strakonice. S týmem z Vršovic se utkají v „domácí“ písecké hale od 11 hodin.

Na úvod přijatelný soupeř? „Patří do té střední kategorie, nám vyhovuje z hlediska výšky, i psychická výhoda by měla hrát pro nás. Je to technický, běhavý tým, to jsou největší přednosti Bohemky,“ uvedl na adresu soupeře trenér Roman Marienka.

Podle svých slov očekává spíše bitvu a počítá se šťastným koncem. „Doufám, že zápas budeme mít od začátku ve svých rukou.“

Strakoničtí nevstoupí do sezony kompletní. Zlomenou ruku má Miloš Kos, lehčí úraz kolena trápí Janouta a kvůli studijním povinnostem nebude 14 dní k dispozici Vdovin. „Zranění Aleše Janouta snad bude jen na pár zápasů. Možná bude moct nastoupit už za týden,“ doufá kouč. „ Miloš Kos, pokud nebude mít problémy, by se mohl připojit tak za měsíc. V opačném případě bude mimo celý podzim.“ Mužstvo zůstává stejné, pokračuje i matador Roman Nejdl. „Zatím je ale plně vytížen trénováním dětí. Necháme tomu volný průběh, Roman tady má dveře stále otevřené,“ ujistil Marienka.

Co se týče letní přípravy, v jejím hodnocení je trenér poněkud rozpolcený. S účastní byl spokojený tak na šedesát procent. „Prolínala se zranění, dovolené. Ale chápu to. Na trénincích však všichni jeli naplno, tady panuje téměř stoprocentní spokojenost,“ konstatoval Roman Marienka.

Být do 5. místa

Fezko však nesehrálo žádné přípravné utkání. Nebude to handicap? „Vsadil jsem na to, že se rozehrajeme až v sezoně. Bohemians jsou na úvod přijatelný soupeř,“ vysvětlil kormidelník. Navíc upozorňuje i na náročný podzim, kdy Strakonice kromě ligových zápasů čeká ještě účast v Českém poháru. A pokud se mančaftu bude dařit, utkání přibudou.

„Doufám, že se nebudeme trápit někde mezi šestou sedmou příčkou. Budu spokojený, pokud na konci budeme do pátého místa,“ přiblížil cíle v novém ročníku šéf lavičky.

Tým by měl být silnější minimálně o získané zkušenosti. „Nechám se překvapit, co kluci ukážou na hřišti.“

Samec, Čech, Fencl a Filip Moravec. To je podle trenéra Romana Marienky nejzkušenější čtveřice, která by měla ostatní táhnout.

Podzimní zápasy: Sezimovo Ústí – Fezko (ne 16. září), Fezko – Košutka (ne 23. září), Loko České Budějovice – Fezko (ne 30. září), Fezko – Bolevec (ne 7. října), Ledeč nad Sázavou – Fezko (so 13. října), Fezko – Sparta Praha (ne 21. října), SK Praha 4 – Fezko (ne 4. listopadu), Fezko – Starý Plzenec (ne 11. listopadu), Loko Plzeň SCM – Fezko (ne 18. listopadu), Fezko – Loko Plzeň B (ne 25. listopadu). V pátek 28. září čeká Strakonice pohárové střetnutí s Pískem.