Do utkání ve Strakonicích vstoupili lépe hosté, kteří vedli 5:2. Strakonice ale dokázaly srovnat krok a v poločase měly dvougólový náskok.

Do druhého poločasu však házenkáři Strakonic vstoupili stejně špatně jako do toho prvního a Nové Veselí v úvodu druhé půle vývoj utkání otočilo. Nadšeně bojující hosté pak měli zbytek zápasu pod kontrolou a domácí přes veškerou snahu neměli nárok.

„Poté co jsme se dostali do vedení o dva góly, začali jsme hrát na údržbu. Jako bychom si mysleli, že zápas máme pod kontrolou, opak byl ale pravdou. Utkání rozhodla změna našeho přístupu k bránění i k útočení,“ postěžoval si strakonický kouč Roman Marienka.

Domácí tým přestal po přestávce dodržovat stanovenou taktiku v obraně a letargický byl i v útoku.

Tentokrát příliš nepodrželi ani gólmani. „Určitě nám pár skvělých zákroků brankáře chybělo, na druhou stranu hráči v poli mu to vůbec neulehčili. Po pauze jsme nedokázali uhlídat Živojinoviče na spojce nebo Melichara a brankáři to pak měl těžké,“ vyjádřil se k výkonu gólmanů Marienka. Tři čtvrtiny utkání odchytal Jakub Jareš, na posledních patnáct minut ho vystřídal Jindřich Mráz.

Trenér Nového Veselí Pavel Hladík měl z výhry pochopitelnou radost. „Ty dva body jsou pro nás nesmírně důležité. Věřím, že nám přinesou psychickou pohodu.“

Domácí Roman Marienka byl zklamaný, hlavu ale nevěšel. „Je to pro nás nepříjemné, pohled do tabulky už nevypadá tak optimisticky jako před pár týdny. Do konce základní části ovšem ještě můžeme nějaké body uhrát a pan nás čeká play out. Soutěž je ještě dlouhá,“ nehází flintu do žita strakonický trenér.

Fakta z utkání: Strakonice – Nové Veselí 24:30 (15:13) – Branky: Mošovský 7 (2), Krejčí, P. Masák 4 – Melichar, Sekulič 6, Živojinovič 5, Štěrba 5 (2). Rozhodčí: Hájek, Macho. Vyloučení: 3:4. ŽK: 3:3. ČK: 1:0 (M. Masák). Góly ze sedmiček: 2:2. Diváků: 405.