Tři týdny si museli fanoušci Strakonic počkat na další zápas I. ligy házenkářů. V sobotu opět zaplnili halu a v 19. kole mohli aplaudovat svému týmu po vítězství 37:29 nad Chodovem Praha. Šňůra domácí neporazitelnosti Jihočechů v této soutěži se tak natáhla na 31 duelů! V tabulce je tým stále druhý se ztrátou tří bodů na Kopřivnici.

Začátek domácí tým nezachytil a prohrával 1:3, 2:6 a 4:7. Jeho hra se však postupně dostávala do obvyklých obrátek a v 19. minutě Strakoničtí poprvé vedli 10:9. Velkou zásluhu na tom měl Dušek, který dal tři góly a vybojoval navíc dvě sedmičky.

Pražané ještě dokázali ztrátu 12:10 smazat na 12:12, ovšem dvě minuty před poločasem již svítil na ukazateli stav 18:13. Přišly však tři zbytečné chyby Strakonic a přestávkové skóre bylo rázem 18:16.

Druhou půli začali Jihočeši tak jak první skončili a po pěti minutách bylo srovnáno na 18:18 a vzápětí na 19:19. Žádné drama se však nekonalo. Mužstvo nastartoval třemi góly v řadě Mošovský a ve 47. minutě to bylo 30:24. A když kapitán svým desátým přesným zásahem zvýšil na 33:26, stal se zápas už jen otázkou skóre.

V závěru došlo k málo vídanému jevu, když Strakoničtí vyhráli vlastní oslabení 3:0 a všechny branky vstřelil skvěle hrající Dušek. To už Jihočeši koncertovali a při proměnění dalších stoprocentních šancí, včetně několika tyčí, mohli nad zdecimovaným soupeřem vyhrát ještě výrazněji. I tak to byla skvělá podívaná.

Před zápasem bylo oceněno družstvo strakonických minižákyň, které o Velikonocích vyhrálo velký mezinárodní turnaj Prague Handball Cup.

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Vstup do utkání nám vůbec nevyšel – dělali jsme chyby v obraně, nepřesně jsme stříleli. Za stavu 2:6 jsme si při time outu dokázali nedostatky vyříkat a v průběhu prvního poločasu jsme dokázali ztrátu otočit až v pětigólové vedení. A po deseti minutách druhé půle jsme už měli zápas plně pod kontrolou. O hladkém vítězství jsme rozhodli úspěšnými trháky, které se nám v minulých duelech s Chodovem nedařily. Neporazitelnost na domácím hřišti chceme potvrdit i v posledním duelu, kdy hostíme Dvůr Králové. Na tento náš tým jsem pyšný!"

V dalším kole jedou Strakonice v neděli k utkání do Nového Veselí, které má na šesté příčce o 16 bodů méně.

I. liga – 19. kolo: Strakonice – Chodov 37:29 (18:16). Branky: Mošovský 10 (5), Dušek 8, Pek, D. Zbíral 5, R. Marienka 4, Krejčí 3, T. Nejdl, P. Masák 1 – Němeček 5. Rozhodčí: Kokoška, Matis. Vyloučení: 1:2. ŽK: 0:3. Sedmičky: 5/5:1/1. Diváků: 227. Nejlepší hráči utkání: Mošovský – Němeček.

Další výsledky: Dvůr Králové – Nové Veselí 28:23, Bohunice – Jičín B 32:27, Bystřice pod Hostýnem – Náchod 27:30, Talent Plzeň B – Olomouc 25:20, Kopřivnice – Karviná B 39:22.

1. Kopřivnice 19 17 2 0 684:506 36
2. Strakonice 19 16 1 2 550:490 33
3. Bystřice 19 9 2 8 527:507 20
4. Tal. Plzeň B 19 8 4 7 492:502 20
5. Náchod 19 8 3 8 507:498 19
6. Nové Veselí 19 8 1 10 511:492 17
7. Chodov 18 7 2 9 432:435 16
8. Jičín B 19 7 2 10 495:520 16