HBC JVP Strakonice 1921 – I. HK Dvůr Králové 36:21 (19:13). 

Branky Strakonic: Wildt 5 (1), A. Nejdl, Bičiště 5, Landsinger, Samek 4, Mošovský 3 (2), F. Lukeš 3, Fencl, Sedlák 2, Miklas, Pek, M. Nejdl 1.

V odloženém utkání první házenkářské ligy Strakoničtí proti předposlednímu týmu tabulky dominovali. Soupeř sice v úvodu utkání vedl o dvě branky, ale domácí rychle stav otočili a naopak zvyšovali svůj náskok. Šest branek v poločase již bylo výborným polštářem pro druhé dějství. V něm domácí naprosto dominovali a dali na hřišti prostor celé lavičce.

Dvě kola před koncem první ligy se Strakoničtí dostali na čele tabulky o dva body před Litovel a ještě mají utkání k dobru. To mají hrát doma proti poslednímu celku tabulky z Hustopečí. Zda bude kontumováno, nebo se bude hrát, zatím není potvrzeno.

"Prvních pětadvacet minut jsme se se soupeřem zbytečně tahali. Utkání mělo být rozhodnuté podstatně dříve, jenže jsme dělali zbytečné chyby. Při pohledu na výsledek a s ohledem na průběh a herní vyznění jsme si však asi představovali, aby takto zápas dopadl," komentoval duel s Dvorem Králové Eduard Wildt a doplnil: "Proti Náchodu chceme potvrdit aktuální první příčku. Hlavní cíl je pak zvládnout úspěšně baráž o extraligu."

Zdroj: HBC JVP Strakonice 1921