Zahájili ji v úterý 1. srpna, když víkend předtím absolvovali tradiční turnaj v německém Hofenu, kde skončili čtvrtí. Ta letošní se liší v tom, že po jejím absolvování naskočí hráči do extraligového kolotoče, tedy mezi nejlepší tuzemské týmy. Což je historický úspěch strakonického klubu.

Ale jinak se nadcházející dril nebude výrazně lišit od těch z předešlých let. „Nechci do toho vletět tím způsobem, že se zblázníme a budeme dělat věci ještě o sto procent víc než normálně. Najíždíme tedy na model, na jaký jsme zvyklí. Ale trénovat budeme častěji, jsou to jen jednotlivé dny, kdy bude volno,“ upřesnil trenér Roman Marienka.

Soupeři odstartovali už dříve, kouč si však nemyslí, že se svými svěřenci začal pozdě. „Náš kádr je úzký a soutěž bude dlouhá. Proto si myslím, že každý den, kdy trochu pošetříme síly, nahledáme na konci sezony,“ vysvětlil.

Dva týdny teď hráče čeká hlavně běhání a postupný přechod do trénování dynamiky. Od neděle 6. do čtvrtka 10. srpna absolvuje mužstvo soustředění na Orlíku. O den později pak mělo odehrát první přípravné utkání se soupeřem z Rakouska, ten ale nakonec nedorazí. Ve čtvrtek 3. srpna dopoledne to upřesnil předseda oddílu Miroslav Vávra.

Celkem je tedy v plánu odehrát čtyři utkání, všechna proti zahraničním týmům (Rakousko, Německo, Slovensko). „Záměrně jsme se nechtěli potkat s českými mančafty. S těmi se utkáme v sezoně, tohle bude zajímavé zpestření,“ konstatoval Roman Marienka.

Před rokem se k týmu připojili z dorostu Tomáš Samek, Jan Schwarz, Adam Nejdl a Adam Vrchlavský. Letos k nim přibudou talentovaní Ondřej Landsinger a Filip Zdychynec.

První mistrovské utkání odehrají Strakoničtí v neděli 10. září, kdy se představí ve Frýdku-Místku.