Druhou sezonu v řadě udrželi házenkáři Strakonic doma v I. lize neporazitelnost. Šňůra bez prohry v jejich hale se v sobotu natáhla už na 32 utkání. Pro Jihočechy to byl poslední domácí zápas v sezoně a porazili v něm nepříjemný Dvůr Králové 25:22. Bylo to jen potvrzení jistého druhého místa v tabulce.

Duel druhého s desátým byl od začátku do konce vyrovnaný, žádný z týmů se gólově neutrhl. Na konci 2. minuty domácí vedli 2:1 a potom v brance čaroval Jakub Jareš, který předvedl sedm výborných zákroků v řadě včetně chycené sedmičky. Inkasoval až na začátku 8. minuty na 2:2.

V 11. minutě se Strakoničtí dostali do vedení o dvě branky 5:3 (tři góly dal Mošovský a dva Krejčí), ale hosté otočili, když v 15. minutě Picha dal na 6:5 ve prospěch svého mužstva.

Vyrovnání zařídil Mošovský a pak Dvůr Králové dotahoval, až nakonec opět otočil a vyhrál poločas 11:10. Jihočeši sice dvakrát srovnali, ale rozhodčí nejprve neuznali trefu Krejčího kvůli prorážení a poté gól Filipa Moravce za údajný přešlap na brankovišti.

Ve druhé půli nejprve srovnal Jiří Vávra, následně skóroval třikrát za sebou Roman Marienka a stav byl ve 36. minutě 14:12. Soupeř však znovu vyrovnal a ve 43. minutě byl dokonce znovu o krok vpředu, vedl 17:16, když ještě předtím dvakrát trefil brankovou konstrukci. V té samé minutě ještě vyrovnal svým 60. gólem v sezoně agilní Krejčí a smírný stav byl stále ještě v 53. minutě (20:20).

Potom už přišly rozhodující momenty, díky kterým Jihočeši získali dva body. Mošovský ze sedmičky dal na 21:20 a v následné přesilovce zvýšil náskok Krejčí. V 55. minutě na druhé straně chytil pokus hostů Jareš a v další minutě Krejčí dal poprvé v zápase na rozdíl tří branek a vsítil svůj devátý gól v utkání – 23:20.

Na konci 58. minuty to bylo už jen o branku po trefách Pichy a Paclíka. V 59. minutě dal gól přes celé hřiště kapitán Mošovský, když nachytal zkušeného a jinak dobře chytajícího brankáře Babčaníka – 24:22. V tu chvíli už bylo jasno, že Strakonice doma vyhrají. A vteřinu před koncem pak ještě skóroval Dušek do prázdné branky – to už totiž hosté přestali hrát. Zároveň tím zaznamenal 600. gól Strakonických v I. lize v sezoně!

Utkání příliš házenkářské krásy nepřineslo, byl to spíše boj. Domácí podržel brankář Jareš a střelecky byli nejlepší Krejčí a Mošovský s devíti zásahy (druhý jmenovaný z toho dal tři ze sedmiček).

Komentář trenéra Miroslava Vávry: „Nám se vůbec nehrálo dobře. Je na nás vidět únava, asi toho máme za tu sezonu dost. Nemohli jsme kvůli rozsáhlé marodce střídat, což nám proti fyzicky vyspělejšímu soupeři dělalo problém. Výborný zápas sehrál Michal Krejčí, oproti utkání v Novém Veselí to bylo k nepoznání, byl to diametrální rozdíl. Hlavně rozhodlo to, že jsme soupeře ubránili a dali gól z rychlých protiútoků. To nás posadilo na koně. V celé sezoně jsme doma opět nenašli přemožitele. Tentokrát to bylo s chlupem, jsem ale rád, že se nám povedlo tuto bilanci udržet."

Tento víkend má soutěž volno a tečku za sezonou Strakonice udělají v neděli 10. května venkovním zápasem s béčkem Jičína, kterému v tabulce patří osmá příčka.

I. liga – 21. kolo: Strakonice – Dvůr Králové 25:22 (10:11). Branky: Krejčí 9, Mošovský 9 (3), R. Marienka 3, Dušek 2, F. Moravec, J. Vávra 1 – Etrich 8 (3). Rozhodčí: Kozler, Mošna. Vyloučení: 1:6. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (Kirschbaum). Sedmičky: 4/3:4/3. Diváků: 247. Nejlepší hráči utkání: Krejčí – Etrich.

Další výsledky: Kopřivnice – Nové Veselí 41:28, Bohunice – Náchod 24:31, Bystřice pod Hostýnem – Chodov 33:29, Olomouc – Jičín B 30:21, Talent Plzeň B – Karviná B 30:19.

1. Kopřivnice 21 18 2 1 755:565 38
2. Strakonice 21 17 1 3 600:546 35
3. Tal. Plzeň B 21 10 4 7 553:542 24
4. Bystřice 21 10 2 9 584:563 22
5. Náchod 21 9 3 9 559:553 21
6. Nové Veselí 21 9 1 11 573:558 19
7. Chodov 20 8 2 10 492:498 18
8. Jičín B 21 8 2 11 541:573 18