K předposlednímu domácímu utkání sezony v sobotu vyběhnou strakoničtí házenkáři. Od 18 hodin hostí v rámci 19. kola I. národní ligy poslední Ústí nad Labem.

Favorit je jasný. Jihočeši na jaře mají formu a navíc jejich hala je pevností, kde bodovaly jen Náchod a Olomouc. Takže cokoliv jiného než zisk dvou bodů bude zklamáním. Kouč Miroslav Vávra s tím souhlasí. „Chceme odčinit ostudnou porážku, kterou jsme v Ústí na podzim utrpěli," připomenul prohru o 11 gólů 23:34.

Když se Vávra vrací k tomuto utkání, najde pro něj označení „zápas blbec". „Na co jsme sáhli, to se nám nevydařilo. Po první půli vedli domácí jen o gól, jenže po obrátce jsme totálně propadli. Myslím ale, že nejsme první a ani poslední, kdo v Ústí neuspěl nebo neuspěje. Severočeši jsou doma silnější díky posilám z extraligových Lovosic," zdůraznil trenér.

Ale právě extraligové opory Šuma a Srba budou dnes chybět, Lovosice totiž hrají od 16 hodin s Hranicemi. „Ústřední postavou soupeře tak bude jenom Vrběcký, který dává góly. Hra bude viset na něm a s tím bychom si měli poradit," konstatoval Vávra.

Do karet hraje Strakonicím také to, že budou v nejsilnější sestavě. Po problémech s kolenem se vrací Michal Zbíral a po nemoci Michal Krejčí. Navíc zaplněná hala bude dalším strakonickým „hráčem".

A že je Ústí nad Labem silné hlavně doma, to dokládá jarní statistika. Ze sedmi duelů vyhrálo tři, a to doma s Olomoucí, Novým Veselím a Louny. Venku pak čtyřikrát prohrálo – s rezervou Jičína, Bystřicí pod Hostýnem, béčkem Karviné a Chodovem.