Vítězná série skončila. Házenkářky Fezka Strakonice na jaře poprvé prohrály, venku nestačily na Pardubice.

Pardubice – Strakonice 26:24 (17:11). Branky Salátová 9 (9/7), Fundová 5 (1/1), D. Šrámková, Schánělcová 3, Mozolíková 2, Maroušková a K. Šrámková 1. Vyloučení 9:5, sedmičky 5/1:10/8.

„Po tomto zápase můžeme konstatovat, že jakékoliv – byť jen teoretické – úvahy o našem vítězství ve II. lize jsou nenávratně pryč,“ prohlásila trenérka Eva Krausová.

Už sestava, která odcestovala k zápasu do Pardubic, nasvědčovala tomu, že rozhodně nepůjde o jednoduché utkání. „Chyběly nám dvě důležité hráčky základní sestavy – Gábina Vlčková, která si plnila studijní povinnosti, a Katka Moravcová, která ve stejnou dobu hájila barvy interligového Písku v zápase s Olomoucí. Tyto absence znamenaly, že naše družstvo hrálo pouze se třemi spojkami bez možnosti vystřídání, což se posléze ukázalo být klíčovým faktorem neúspěchu,“ dodala trenérka.

Mladému perspektivnímu týmu z Pardubic patří v tabulce čtvrtá příčka.

Zápas se hrál v hale, kde teplota vyšplhala až ke 30° C. Bez možnosti vystřídání spojek vydrželo Fezko vzdorovat zhruba do poloviny prvního poločasu, kdy domácí družstvo odskočilo na rozdíl pěti branek.

„Poločasové skóre 17:11 vypadalo dost hrozivě, nicméně v úplném závěru zápasu jsme ještě dokázaly sebrat poslední zbytky sil a výsledek kosmeticky upravit,“ zdůraznila Eva Krausová.

Svým svěřenkyním však nemá i přes prohru a ztrátu naděje – byť teoretické – na postup důvod nadávat. „Chyby se sice opět objevily, těch se ale při maximálním fyzickém vypětí, které byly hráčky nuceny podat, není možné zcela vyvarovat. Těší mě ovšem skutečnost, že tentokrát holky nechaly na hřišti doslova duši.“