Na půdě poslední Lokomotivy České Budějovice podlehli o dva góly a v tabulce tak nakonec klesli až na šestou příčku.

Loko České Budějovice – Strakonice 27:25 (14:15). Sestava a střelci: Pavel Sýkora, Michal Frk 3, Zdeněk Vdovin, Filip Moravec 4, Roman Nejdl, Miloš Kos, Jaromír Samec 7 (3), Michal Čech 1, Jiří Vávra 3, Aleš Janout, Michal Fencl 3 a Martin Nejdl. Vyloučení 4:3, sedmičky 4/3:6/3.

V 11. minutě vedli hosté 10:5 a zdálo se, že v hale posledního v tabulce bez problémů splní roli favorita. Potom však začali kupit chybu na chybu, přišlo i podcenění soupeře a ten se chytil.

V úvodu druhé půle Fezko odskočilo na rozdíl třech gólů (15:18), i nadále se však jen těžko prosazovalo přes tvrdou obranu Lokomotivy. Ve 43. minutě bylo srovnáno na 19:19 a v 56. minutě se domácí poprvé v zápase ujali vedení 24:23. Samozřejmě vycítili šanci, naopak hosté znervózněli a ostuda byla na světě. Pro Lokomotivu to znamenalo první výhru v soutěži. K lepšímu výsledku chyběly Strakonicím i tři zahozené sedmičky, třetí za stavu 23:23.

„K zápasu jsme nepřistoupili s takovou důsledností a důrazem, s jakým bychom měli. Udělali jsme velké množství chyb a přidala se i nepřesná střelba. Vítězství jsme soupeři darovali,“ zhodnotil vedoucí mužstva Miloš Kos.