Strakoničtí házenkáři porazili v předposledním kole II. ligy Lokomotivu Plzeň B. V tabulce jim stále patří pátá příčka.

Strakonice – Loko Plzeň B 27:22 (18:14). Branky F. Moravec 6, J. Vávra 4, Samec, Čech, Kos 3, Pitule 2 (1), Vdovin, Frk, R. Nejdl, M. Nejdl, Fencl a Houska 1. Vyloučení 1:3, sedmičky 2/1:0.

Jen dva body dělily v tabulce páté Fezko a osmou Lokomotivu před odvetným střetnutím. Na hřišti byl rozdíl v kvalitě jednoznačný, avšak to, co dokázali domácí – zejména ve druhé půli – zahodit, bylo až neuvěřitelné.

Zkušený hráč, nebo zelenáč, všechno jedno, situace z očí do očí vyhrával hostující brankář. Hrálo se rychle nahoru dolů, někdy to však bylo na úkor přesnosti.

V brance dostal důvěru Pavel Sýkora a od začátku dokazoval své kvality. Jeho obránci, pod dojmem své herní převahy, ne vždy byli plně důslední a soustředění a měl tak celou řadu příležitostí napravovat jejich výpadky. Mnohokrát si také vysloužil potlesk hlediště.

Trenér Strakonic Roman Marienka zhodnotil zápas takto: „Hosté přijeli s mladou sestavou. Od začátku bylo vidět, že máme navrch, ale nevyužívali jsme šance. V 15. minutě byl stav 8:7. Pak šel do útoku Martin Nejdl a hru hodně oživil. Byl u zrodu několika akcí, které si vysloužily potlesk. V bráně výborně zachytal Sýkora. Ve 39. min. jsme vedli 21:15 a vypadalo to, že je rozhodnuto. Jenže i ti nejzkušenější borci dokázali zahodit šance, nad kterými jsem jen kroutil hlavou. Vedli jsme už 25:17, ale Plzeňští stáhli na 25:21. Naštěstí jsme dali gól a hra se pak zklidnila. Vyhráli jsme zaslouženě a jednoznačně, byla to jen otázka skóre.“ V posledním kole čeká Fezko duel s Lokomotivou České Budějovice.