Hodně špatný úvod zažili házenkáři Fezka Strakonice.

V 1. kole nového ročníku II. ligy podlehli „doma“ Bohemians vysoko 18:27. Jenže kromě toho: trenéru Romanu Marienkovi se zaplnila marodka.

„Že bychom Bohemku podcenili? Ne! I když prohra s ní nás bude mrzet celou sezonu. Ale vývoj zápasu ovlivnilo to, že se po deseti minutách hry zranil Samec. A Frk s Vdovinem zatím ještě nedokáží sami utkání rozhodnout,“ vysvětlil Marienka. Někteří také hráli na jiných postech.

Přitom Strakoničtí začali dobře, v první půli měli zápas ve své moci. Klíčovým momentem byl neproměněný trhák Jiřího Vávry v době, kdy Fezko vedlo o čtyři branky. „Soupeř pak snížil a bylo to jen o dva góly,“ doplnil kouč. „Je škoda, že v době, kdy jsme měli navrch, jsme nedokázali utéct na rozdíl pěti šesti branek. Hosté potom víceméně proměnili všechny své šance.“

Začátek druhého dějství byl ze strany Fezka opravdu špatný. „Tři chyby, tři góly a soupeř hned otočil skóre na 14:13 ve svůj prospěch. Pak nám utekl až na 20:15,“ líčil Marienka.

Strakonickým chyběl především nápad. A bohužel i ostřílení borci se velmi často dopouštěli chyb. Nemohla se tedy přece jen projevit nerozehranost? „Myslím, že ne. To by se muselo projevit už na začátku zápasu. Kazili bychom, vázla by kombinace,“ namítl kormidelník.

Kromě Samce se v duelu zranili ještě Frk, který má naražená žebra, a Jiří Vávra, jehož trápila bolest kolen. Dlouhodobě zraněný je Kos, problémy s kolenem nepustily do utkání Janouta. „Ukázalo se, že lavička nenahradí základní lajnu adekvátně. Tým je teď hodně destabilizovaný,“ konstatoval Roman Marienka.

V dalším kole zajíždí Fezko k duelu se mužstvem Sezimova Ústí. „Jsme ve špatné situaci. Ale nesmíme tam jet pro debakl, zkusíme překvapit.“ Podle kouče musejí být hráči více trpěliví v útoku. Právě to jim proti Bohemians chybělo.