Jednalo se již o úctyhodný 28. ročník této akce. Ve volyňské sokolovně se prezentovalo celkem 12 stolních tenistů, kteří byli rozdělení do dvou skupin. Nasazeni byli Lukáš Valašík (aktuálně hráč SK Přerov) a Libor Schoř (aktuálně ST Svatá Maří). Oba potvrdili oprávněnost nasazení a své skupiny vyhráli, v semifinálových zápasech se pak střetli s druhými hráči z opačných skupin.

L. Valašík porazil v semifinále Josefa Bošku a L. Schoř si poradil s Alešem Nestřebou. Ve finále se tak potkali oba nejvýše nasazení, v pohledném zápase s řadou pěkných výměn zvítězil v poměru 3:1 L. Valašík. Znamenalo to jeho celkově 13. vítězství v turnaji při 15 startech (dvakrát obsadil 2. místo). V dramatickém boji o 3. místo v poměru setů 3:2 A. Nestřeba těsně porazil J. Bošku.

Hráči na dalších místech ve skupinách si vzájemně zahráli o konečné pořadí s následujícím výsledkem: 5. Michal Hokr, 6. Ondřej Pechlát, 7. Petr Hraše, 8. Jakub Pour, 9. Radek Chalupa, 10. Tomáš Hosnedl, 11. Pavel Hosnedl, 12. Kryštof Elsnic. Na závěr předseda oddílu Radek Chalupa vyhlásil výsledky a předal všem účastníkům ceny od tradičních sponzorů.

Poprvé za celou éru konání turnaje se vinou zdravotních problémů nemohl zúčastnit, ať již jako hráč nebo v posledních letech jako rozhodčí, nestor volyňského stolního tenisu Bořík Korejs. Popřejme mu brzké zlepšení jeho zdravotního stavu.

Po skončení turnaje následovalo tradiční předsilvestrovské posezení se zhodnocením současné situace v oddílu i zavzpomínáním na doby minulé. Pozitivním aspektem pro budoucnost klubu je zlepšující se výkonnost mladých odchovanců J. Bošky, O. Pechláta a J. Poura, v níž se zúročuje náročná práce s mládeží.

Jan Škrle