Do tabulky přibyla na konto florbalistů Strakonic druhá prohra. Ve 4. kole Národní ligy Jihočeši v sobotu 10. října v Praze podlehli Čelákovicím o tři góly 3:6 (1:4, 0:0, 2:2) a jsou na desátém místě z 12 týmů.

Domácím se podařil vstup do utkání a v 6. minutě se ujali vedení. Gól Strakonice probral a o minutu později bylo vyrovnáno, když se prosadil Stejskal. „Pak jsme si ovšem vybrali opět temnou dvouminutovku, ve které jsme obdrželi tři branky a po první třetině svítilo skóre 4:1," přiblížil hráč David Chvosta.

Druhou třetinu začali hosté aktivněji a místy nepouštěli Čelákovice ze své poloviny. „Nicméně chybělo to nejdůležitější – góly. Své velké šance neproměnili Mikeš a Marek Jiřík," konstatoval Chvosta. Takže po dvou dějstvích bylo skóre neměnné.

Do závěrečné části vstoupili Strakoničtí se staženou sestavou na dvě pětky s jasným cílem vyrovnat. Ovšem byli to domácí, kteří vstřelili branku. Strakonickým se však podařila odpověď v podobě dvou branek v rozmezí pěti vteřin. Po šťastné kombinaci se prosadil Vašmucius a vzápětí skrytou střelou z půlky hřiště Mikeš.

„Hra se potom přelévala ze strany na stranu, ale kýžený kontaktní gól ani vyrovnání i přes velké šance nepřišlo. Naopak po zaváhání ve strakonické obraně v 58. minutě si domácí pojistili brankou na 6:3 vítězství a tři body," uzavřel David Chvosta.

Další utkání se odehraje ve strakonické obloukové hale na Sídlišti v neděli od 17 hodin, kdy přijedou druhé Karlovy Vary.

Fakta

Národní liga – 4. kolo: Čelákovice – Strakonice 6:3 (4:1, 0:0, 2:2). Branky: 6. Kubík, 13. Furch, 14. Bališ, 14. Řehák, 44. Schwan, 59. Doutnáč – 8. Stejskal, 45. Vašmucius, 45. Mikeš. Rozhodčí: P. Števček, R. Števček. Bez vyloučení. Diváků: 25.

Sestava: Macek – Vašmucius, T. Houska, Mikeš, Staněk, Novák, M. Jiřík, Křesák, Šavrda, Kořán, Hajn, Mareš, Stejskal, Chvosta, V. Houska, Křešnička.