Na osmou příčku, která zajišťuje účast v play off, nyní ztrácí už osm bodů. Vstup do druhé poloviny základní části se tedy Jihočechům vůbec nevydařil.

Přitom na začátku 3. minuty poslal domácí do vedení Bučok, jenže následně převzali otěže zápasu plně hosté. V 9. minutě vedli 2:1 a do první přestávky přidali ještě jeden gól.

Opanovali také druhou třetinu, v níž vstřelili čtyři góly. V té závěrečné vytáhli svůj náskok v 53. minutě až na 10:1. Ve zbylém čase se dvakrát střelecky prosadili i domácí dvěma trefami hrajícího trenéra Marka Jiříka, který jen mírnil konečný debakl 3:11.

Jak tedy kouč viděl celé utkání? „Sice jsme se dostali do vedení, ale to bylo tak vše. Ve třetí třetině jsme se trošku vyrovnali soupeři jen díky tomu, že polevil. Doufám, že jsme si vybrali den blbec a příště zabojujeme za tři body."

Pro Strakonické to byl druhý debakl s tímto soupeřem, v prvním vzájemném duelu mu podlehli 5:10.
Do konce roku 2016 odehraje tým ještě dva zápasy. Tuto neděli jede na hřiště Panthers Praha (doma jim podlehl 4:6) a další neděli, 18. prosince, se pak rozloučí doma proti Čelákovicím. Ty venku porazil 5:4. Do nového roku vstoupí 7. ledna, zajíždí k utkání s FbC Plzeň.