Jihočeši o víkendu 4.-5. dubna podlehli na hřišti soupeře 5:6 a 0:5. Pokud chtějí pomýšlet na postup, musejí zbývající zápasy vyhrát a už nesmějí prohrát. První domácí odveta se hraje hned tuto sobotu v obloukové hale na Sídlišti a případný čtvrtý duel v neděli opět u Otavy. Pokud by došlo na pátý zápas, ten by se hrál na hřišti Paskova.

Paskov – Strakonice 6:5

Strakoničtí vstoupili do zápasu skvěle a už po necelé minutě vedli po gólu Chvosty. Ale v 10. minutě domácí srovnali. V poslední minutě první třetiny vrátil Jihočechům vedení Šavrda. A ve 34. minutě už to bylo 1:3 po trefě Staňka. Jenže už po necelé minutě Paskovští snížili – 2:3.

Na začátku posledního dějství dal na dvougólový rozdíl Chvosta, za 34 vteřin však domácí snížili. Rozhodující úsek hry přišel v 50. a 51. minutě.

Paskov nejprve v čase 49.47 vyrovnal a jenom o sedm vteřin později se ujal vedení. Ale to nebylo vše. V čase 50.21 zvýšil už na 6:4. Soupeř otočil stav za 34 vteřin!

Na začátku 56. minuty ještě vrátil Strakonické do hry Vašmucius, ale vyrovnat se už týmu nepodařilo.

Paskov – Strakonice 5:0

Naopak nedělní duel začali lépe domácí, když od 3. minuty vedli. A v 8. minutě náskok zvýšili. Další gól padl opět do strakonické branky, a to ve 28. minutě. Hned ve 29. minutě to bylo už 4:0 a účet uzavřeli Paskovští ve 47. minutě.

Domácí v obou zápasech výrazně podržel brankář Lupták, který měl více zákroků než na druhé straně Macek.

V prvním utkání byly zásahy brankářů 33:24, ve druhém 33:18, když celkově skoro dvakrát více jich na své straně měl tedy domácí strážce svatyně.

Baráž – 1. zápas: Paskov – Strakonice 6:5 (1:2, 1:1, 4:2). Branky: Böhm 2, Pecek, Janešík, Šodek, Karola – Chvosta 2, Šavrda, Staněk, Vašmucius. Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváků: 58.

2. zápas: Paskov – Strakonice 5:0 (2:0, 2:0, 1:0). Branky: Pecek 2, Kožušník, Fedra, Bonczek. Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváků: 73. Stav série: 2:0.